додому здоров'я У Тернополі розпочався тиждень підтримки грудного вигодовування

У Тернополі розпочався тиждень підтримки грудного вигодовування

600

Воно замінює будь-які ліки, а діти, які їдять його від народження, значно швидше розвиваються і набагато менше хворіють. Грудне молоко – це безцінна скарбниця вітамінів, мікроелементів та інших поживних речовин, необхідних малюкам з перших днів життя, стверджують лікарі. А ще, це емоційний зв'язок матері та дитини. Про користь грудного молока впродовж тижня на різноманітних семінарах і зустрічах говоритимуть у Тернополі. А відбуватиметься все в рамках святкування Всеукраїнського тижня грудного вигодовування. Майбутню маму Юлю Судомир переконали: грудне вигодовування – найкраще, що можна дати своїй дитині. Тепер вона спробуває і вас в цьому переконати.

Тиждень грудного вигодовування у Тернополі та акції, пов'язані з ним, – традиційні і проходять у нашому місті щорічно. Досвідчені акушери-гінекологи безкоштовно розповідають усім, хто готується стати мамами, про переваги грудного вигодовування.
 
Ольга СИДОРЧУК, заступник головного лікаря з дитинства і пологової допомоги Тернопільської комунальної міської лікарні №2: "Цього року ми вирішили трохи перенести акценти і за грудне вигодовування будуть виступати і агітувати самі мами, які вже мають досвід грудного вигодовування успішного і довготривалого".

Вікторія Ільків першого синочка грудним молоком годувала 2 роки. Зараз жінка чекає на другу дитину і впевнена, що годуватиме не менше, адже грудне молоко – джерело сильного імунітету, міцного здоров'я та активного розумового розвитку,  жодна суміш його не замінить. Крім того, це ще й тісний емоційний зв'язок мами і дитини.

Вікторія Ільків, годувала сина грудним молоком до 2 років: "Психологічно він до мене тягнеться, йому приємно торкатися і я йому любов даю ту сповна, бо коли її давати як не зараз, коли він її хоче і я  маю можливість її дати. Коли я буду на роботі, забігана, ну будеться шукати цей час. Але саме той період грудного вигодовування він мені дав той дуже великий зв'язок і тісну лінію, я надіюсь, на все життя".

Іванна Наконечна, лікар акушер-гінеколог: "Дитина перші 3 місяці після пологів повинна виношуватись на руках в мами, біля грудей маминих. Це вважається 4 триместром вагітності і кожна жінка повинна це пам'ятати, що, народивши дитину, вона не може її десь залишити і займатися своїми справами. Вона ще 3 місяці. Навіть, можливо це ще важче буде, складніше, чим це було останні 3 місяці вагітності, займатися виключно дитиною, тобто прикладати її до грудей стільки ,скільки  дитина буде цього потребувати. Ніякого режиму немає і бути не може. Чому, пояснюю: тому що, наприклад, з 20 прикладань за добу дитинка справді їла лише разів 10-12. Всі інші рази вона прикладалась тільки з метою, щоб заспокоїтись, отримати цей емоційний комфорт, психологічний комфорт".

Так само, нема чітко визначеного терміну, скільки часу потрібно годувати дитину грудьми, каже Іванна Наконечна. Чим довше, тим краще. Нічого поганого в тому, що дитина прикладається до грудей  і в 4, і в 6 років, нема. Недобре, коли жінки перестають годувати, коли малюку не виповнилось й року.

Іванна Наконечна, лікар акушер-гінеколог: "Одна умова, що мама харчується повноцінно, бо розумієте як процес відбувається, чим довше жінка годує грудьми, все корисне від мами вимивається, це буде і кальцій вимиватися, і залізо, все корисне, що в мами є, все буде вимиватися. Тому, якщо мама харчується неповноцінно, в неї можуть і зуби псуватися, і волосся випадати, шкіра це може бути. Насправді жінка, яка харчується неповноцінно, може мати певні порушення навіть обміну речовин. Тому, єдина умова, що мама харчується повноцінно. Бо дитинка в будь-якому випадку отримає своє, їла мама більше, менше, головне, щоб мама пила, навіть воду просту. І дитині об'єм молока буде достатній".

З 2009 року Тернопільська міська комунальна лікарня має офіційний статус доброзичливої до дитини. А суть цього статусу – підтримка, пропаганда та дотримання всіх принципів грудного вигодовування.

Ольга СИДОРЧУК, заступник головного лікаря з дитинства і пологової допомоги Тернопільської комунальної міської лікарні №2: "Ми стараємося, щоб наші мами на протязі вагітності проходили школу материнства, щоби вони ставали прихильниками суто грудного вигодовування  і годували своїх дітей виключно грудним молоком. Про всі переваги цього власне буде йти мова на протязі цього тижня".

Окрім того, що послухати лекції у школі материнства, можна відвідати й інші заходи. Наприклад, у четвер, першого серпня, о п'ятнадцятій годині в школі щасливого материнства святої Анни, що на вулиці Федьковича, розповідатимуть як зробити процес грудного вигодовування та догляд за малюком простим та приємним. Детальніше про усі заходи, ви можете дізнатись з Інтернету.