Головна Новини У Тернополі розпочали утеплювати будинки

У Тернополі розпочали утеплювати будинки

311

vlcsnap-2015-07-15-18h13m48s161У Тернополі розпочали утеплювати будинки. У місті працює «Програма енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації житлового фонду Тернополя». Вона передбачає співфінансування. 70% грошей на утеплення будинків виділяють з міського бюджету, а 30% повинні сплатити мешканці будинку. Нині роботи тривають на двох будинках: на вулиці Лисенка, 6 та на бульварі Данила Галицького, 16.

«Програма енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації житлового фонду Тернополя» передбачає утеплення фасадів стін, заміну вікон в місцях загального користування, встановлення індивідуальних теплових пунктів, датчиків руху та освітлення. Усе для того, аби зекономити та скоротити використання газу.

– Саме цього року почали більш рухатись, тому що в зв’язку з підвищення цін на газ та електрику, загрозу подачі газу, люди почали розуміти, що таке збереження тепла. Реально, якщо впровадити утеплення фасаду будинку, то це вже забезпечує зменшення споживання енергоносіїв щонайменше на 20-25%. Тобто це серйозна економія при теперішній ціні, – розповідає  міський голова Тернополя Сергій Надал.

Нині роботи тривають на двох будинках: вул. Лисенка, 6 та бульвар Д.Галицького, 16. Найдорожчим видом робіт є утеплення стін. Орім цього, можна міняти вікна в місцях загального користування, встановлювати індивідуальні теплові пункти, датчики руху та освітлення. Однак робити це потрібно тільки колективно.


– Звертається чимало людей, але люди добре не зрозуміли суть цієї програми, не можна утеплювати тільки 1 квартиру в будинку, бо це не відповідає жодним архітектурним нормам а по друге, будівельним нормам, бо це може призвести до грибка навіть сусідів. Тому є рекомендації, щоб робити утеплення цілого фасаду будинку. Тому потрібно мешканцям збиратись, об’єднуватись, для цього не потрібно створювати ОСББ, тільки згода мешканців будинку, що вони готові до цього, – каже міський голова.

Для того, щоб долучитися до програми, мешканці повинні провести загальнобудинкові збори, під час яких вирішити утеплювати фасад чи встановлювати індивідуальні теплові пункти, чи можливо весь перелік програми. Після цього – замовити кошторисну документацію та подати усі папери в управління ЖКГ.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here