додому благоустрій У Тернополі реставрують “італійський дворик”

У Тернополі реставрують “італійський дворик”

464

У Тернополі реставрують "італійський дворик". Там оновлять стічні труби, реставрують арки та поставлять ворота. Показувати туристам оновлене ще одне визначне місце Тернополя можна буде вже восени.

Колись у цьому будинку діяло польське "Товариство народної школи". Спочатку тут була торгівельна школа та бібліотека, згодом – добудували бурсу та семінарію. У цьому будинку починав діяти і тернопільський краєзнавчий музей, а ще – жіноча семінарія, яка згодом була реформована у приватну жіночу гімназію та купецьку школу.

Ігор Мамус, мистецьке об'єднання "Коза": "Він був тут таким місцем, де проводилися різні події – мистецькі, культурні спочатку Польщі, потім тут був обком партії комуністичної".

У радянські часи арки італійського дворику замурували. Він почав занепадати, стіни будинку – нищитись, а ліпнина – опадати. Відреставрувати італійський двір взялись меценати. Зараз вони ремонтують каналізацію, вивезли непотрібні бетонні плити. Нічого змінювати тут, кажуть, не хочуть.

Ігор Мамус, мистецьке об'єднання "Коза": "Це відновлення того, що було. Тобто, якщо тут стояла плитка тротуарна – вона буде тротуарна плитка, якщо тут були водостоки (вони зараз забиті) – ми їх чистимо. Ми, тобто, додавати нічого не будемо. В нас є прекрасна архітектурна форма, тут, напевно, великий архітектор навіть би шось нового не придумав, тому що тут фантастично все спроектовано, тільки єдине, що треба його відновити".

Відновити італійський дворик планують до 1 жовтня. В жовтні відкриють і галерею "Бункермуз", сподіваючись, що вона продовжить бути одним із культурних центрів Тернополя. Поділитись ідеями щодо реставрації двору пропонують і тернополянам.

Ігор Мамус, мистецьке об'єднання "Коза": "Радий чути допомогу, радий чути поради. Давайте робити це разом з тернополянами, щоб ми зробили так, як мало би бути".