Головна суспільство У Тернополі проводять ревізію коштів Майдану

У Тернополі проводять ревізію коштів Майдану

245

Організатори Євромайдану у Тернополі  відзвітувалися про гроші, зібрані для потреб майдану. Із початку березня залишок зібраних внесків, а це майже мільйон гривень, кажуть, спрямували в основному на медичну допомогу постраждалим, а також на підтримку сімей загиблих на майдані. Громадськість ще матиме можливість перевірити документальні свідчення про фінансову діяльність Тернопільского майдану. Водночас активісти повідомили про створення в нашій області штабу національної оборони, який підтримуватиме діяльність батальйонів і нацгвардії, сформованих із тернополян.

Зачитавши куди, що і на яких підставах витрачалося, найперше, чого попросили організатори майдану – не спекулювати на питанні зібраних під час майдану грошей. Запевняють, документацію вели як вміли і могли, і гроші використовували лише на загальні потреби.

– Ми звітуєм про ту скриньку, яку збирали, і про яку ми регулярно звітували. Тепер в мене питання наступне – хай прозвітують Самооборона, Правий сектор, УНСО, тому що кошти також були зібрані. Куди вони були потрачені, ми не знаєм, тому що автобусами вони користувалися, які проплачувалися з цієї скриньки, іншими ресурсами також. Тому я закликаю всіх розумно підходити до цього і не спекулювати. Тому що таким чином маргіналізуєм повністю ідею збирання коштів. Насправді громада дуже багато здала і всі ці гроші були використані за призначенням. Не було їх потрачено і десь там роздано чи комусь присвоєно, – розповідає керівник молодіжного євромайдану Любомир Шимків.

– Ми щовечора отримували в штабі спротиву від тих молодих людей оці протоколи, де були підписані про звіт і про здачу коштів. Тепер стосовно нумерації протоколів. Ми ж дуже добре розуміли, що люди молоді не є професійними бухгалтерами. Так, це дуже добре, що ви помітили, ми вже потім так само сідали і думали як буде, тому що це були стихійні події, ви самі бачите. Часом тре було зібрати кошти і бігом віддати, бо там це сталось, там це сталось, там то сталось, там так сталось, ну були моменти ви ж всі це прекрасно пам'ятаєте, – говорить активістка тернопільського євромайдану Натлка Михно.

Зрештою є активісти, які мають намір перевірити наявні документи зі збору грошей на Тернопільському майдані, серед них зокрема волонтери, які працювали у наметі зі збору коштів. Кажуть – людей, які віддавали чи не останні гроші, цікавить детальний звіт про зібране і витрачене.

Громадськість хоче побачити, що прийшло, яким методом воно зафіксувалося, в які журнали, яка кількість пішла, на які потреби, – каже громадський активіст Микола Крук.

Відтак вирішено створити спеціальну робочу групу, яка готова перевірити правомірність використання зібраних на майдані грошей і відзвітувати перед рештою громади. Сподіваються, що вже з понеділка їх допустять до наявних документів і звітів, інакше висловлюватимуть свою недовіру. У свою чергу організатори євромайдану пообіцяли повідомити дату проведення перевірки. Окрім цього зазначили, що нині створюється Тернопільський обласний штаб національної оборони, який спрямує свою роботу для цільової підтримки батальйонів Тернопіль та територіальної оборони і нацгвардії, які сформовані з тернополян.

До роботи у штабі запрошують усіх охочих. Вже сьогодні на Театральній площі Тернополя почали ставити намет, в якому збиратимуть гроші на підтримку тернопільських формувань, які захищають Україну на сході. Обіцяють вести суворий облік зібраних грошей і прозоре звітування про витрати.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here