додому Новини У Тернополі провели літературно-мистецький вечір, присвячений пам’яті Василя Стуса

У Тернополі провели літературно-мистецький вечір, присвячений пам’яті Василя Стуса

727

У Тернополі провели літературно-мистецький вечір “Не відлюбив свою тривогу ранню”, присвячений 80–річчю від дня народження Василя Стуса. 

“Переставши бути собою, поет втрачає і себе самого.” Це один із найвідоміших крилатих висловів українського письменника Василя Стуса. Він був непересічною особистістю в історії творення українських цінностей. Будучи поетом, прозаїком, літературознавцем та правозахисником демоннстрував активну позицію проти політичних репресій у Радянському Союзі.

До вісімдесятої річниці з дня народження у Тернополі підготували вечір пам’яті та творчості. Організували захід музичне училище імені Соломії Крушельницької спільно з товариством «Меморіал» імені Василя Стуса.

Ми побудували наш вечір за такою сюжетною лінією, автобіографічною, саме Василя Стуса. І сьогодні наша молодь, учасники вечора дізнаються про життя і творчість Василя Стуса. Будуть звучати його поезія, музика, яка є уособленням цієї високодуховної особистості.

Щонайперше такі заходи мають донести, що українська культура, українське слово і українська історія сьогодні є тією національною їдеєю, яка має об”єднати українське суспільство, – каже директор Тернопільського обласного державного музичного училища імені Соломії Крушельницької ЛАРИСА РИМАР.