додому Новини У Тернополі проведуть повну інвентаризацію земель міста

У Тернополі проведуть повну інвентаризацію земель міста

1443

Тернополяни зможуть отримувати землю. У Тернополі проведуть повну інвентаризацію земель міста, аби мати вичерпну інформацію про усі зайняті та вільні ділянки, що дозволить забезпечити право тернополян на землю. Інвентаризацію зініціювали депутати міської ради від “Об’єднання “Самопоміч”. Відповідний проект включили до міської програми “Використання та охорони земель у Тернополі на 2016-2018 роки”. Програму вже затвердили на сесії міської ради. Триватиме інвентаризація земель Тернополя близько трьох років та коштуватиме більше 3 мільйонів гривень, проте швидко окупиться, вважають у “Самопомочі”.

Інвентаризація землі – це тривалий і затратний процес, але на нього варто зважитися, вважають депутати Тернопільської міської ради від “Об’єднання “Самопоміч”. Через три роки місто матиме повну офіційну та відкриту інформацію – скільки і яких земель є в Тернополі, і це знання буде корисним, насамперед, тернополянам.

– Дуже важливий момент, як на мене, тернополяни зможуть звертатись до міської влади за землею. Сьогодні яка ситуація – коли людина пише заяву, їй приходить відповідь “На жаль, інвентаризація землі не проведена, реєстру вільних земельних ділянок немає”. Це означає, що людина звертається, влада дивиться на документи, по документах вільної землі невідомо де, невідомо скільки і людина отримує формальну відписку. Коли інвентаризація буде проведена, будуть масиви промислової землі, житлової забудови, низько-житлової забудови, людина звернулась, їй кажуть – ви можете взяти там, можете взяти там, або не можете взяти, якщо тієї землі немає. Все дуже просто, – розповідає депутат Тернопільської міської ради від фракції “Об’єднання “Самопоміч” Андрій Шкула.

Інвентаризація землі коштуватиме місту близько 3,5 мільйонів гривень, але цю суму можна розтермінувати на три роки – стільки орієнтовно триває процес інвентаризації. При цьому витрачені гроші, каже депутат міської ради, слід вважати не витратою, а інвестицією, яка швидко окупиться і водночас дозволить місту продуманіше розвиватися.

– Є багато землекористувачів, які належним чином землю не оформили. Тобто є промисловий об’єкт, є під ним земля, об’єкт працює, а земля жодним чином не закріплена, при тому, що місто може мати десятки тисяч оренди, або підприємець зможе її викупити і тим самим поповнити мільйонами міську казну. Другий важливий момент, який зможе реалізувати інвентаризація – це стратегічне планування, планування розвитку міста. В Тернополі є генеральний план, він в загальному визначає, як місто має розвиватися і куди воно має рухатись, але інвентаризація землі допоможе, наприклад, сформувати земельні ділянки під інвестпроекти масштабні. Мова йде про промислові парки, про якісь цікаві зони, куди можна залучати інвестора, – каже Андрій Шкула.

Ініціативу з інвентаризації міста у міській раді Тернополя депутати вже підтримали, проголосувавши за її включення до програми “Використання та охорони земель у місті Тернополі на 2016-2018 роки”, яку затвердили на позаминулій сесії міської ради. На початок інвентаризації цьогоріч заплановано виділити 2 мільйони гривень.