Головна Новини У Тернополі прощаються із першим ректором ТНТУ Олегом Шаблієм

У Тернополі прощаються із першим ректором ТНТУ Олегом Шаблієм

405

31 січня, на 81-му році життя помер перший ректор Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, доктор фізико-математичних наук, професор, дійсний член Академії інженерних наук України, заслужений діяч науки і техніки України Олег Шаблій. Сьогодні із ним прощались у фойє навчального корпусу №1. Олег Шаблій – уродженець села Чернихів, що на Тернопільщині. Там його і ховатимуть другого лютого. Церемонія поховання відбудеться о 10.00.

Олег Миколайович Шаблій у 1985 році став директором Тернопільського філіалу Львівського політехнічного інституту. Під його керівництвом навчальний заклад інтенсивно розвивася і згодом перетворився в Тернопільський приладобудівний інститут. А у 1997 році навчальний заклад перейменували у Тернопільський державний технічний університет імені Івана Пулюя. Олег Шаблій був обраний ректором і очолював університет до 2007 року.

– Під його керівництвом були започатковані нові спеціальності та відкриті нові кафедри, нові факультети. Університет побудував цей корпус, де ми знаходимось, під його керівництвом, спортивний комплекс політехнік теж завдячуючи йому. Було придбано ряд приміщень, будівель, де зараз навчаються студенти, – розповідає ректор ТНТУ ім. І Пулюя Петро Ясній

За нього в університеті активно розвивались наукові дослідження, були створені спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських і докторських дисертацій та аспірантура. Олег Миколайович виховав цілу плеяду науковців. Був людиною, яка поспішала жити і працювати.

– Я себе теж зачислюю до його учнів,бо в моїй заліковій книжці, яка знаходиться в архіві університету, теж його є підпис. Він читав лекції з теоретичної механіки і я здавав йому екзамен. Він був з одного боку строгим викладачем, але були і такі випадки, коли, це я пам’ятаю, коли студенти хотіли списувати, він відвертався і вікно дивився, щоб не помічати цього, – говорить Петро Ясній.

– Він жив любов’ю, любов’ю до науки, до свого села рідного, до людей, які з ним працювали, до дітей тих, яких він навчав. Він хотів робити, творити і народжувати нове українство. Дуже часто казали: Олеже, в тебе немає дітей, тобі тяжко. А він казав: в мене є стільки дітей, що ні в кого немає на землі стільки. Бо для нього всі були діти, – каже професор ТНТУ ім. І Пулюя, заслужений діяч мистецтв України Олег Герман.

Олег Шаблій є автором понад 250 наукових праць, 20 патентів України на винаходи та 10 авторських прав на новітні технології. Він був почесним мешканцем Тернполя. У 1998 році у номінації «Наука» визнаний людиною року Кембріджським міжнародним бібліографічним центром. Вічна пам’ять.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here