додому освіта У Тернополі проходить Всеукраїнська олімпіада з інформаційних технологій

У Тернополі проходить Всеукраїнська олімпіада з інформаційних технологій

397

У Тернополі проходить Всеукраїнська олімпіада з інформаційних технологій. Приїхали до нас школярі з кожної області України. Ці діти – особливі, бо понад усе люблять унформаційні технології і предмет "Інформатика". Це учні 10 і 11 класів, які зайняли 1 і 2 місця на третьому, обласному етапі олімпіади. Всеукраїнську олімпіаду з інформаційних технологій проводять втретє. У Тернополі найсильніших учнів перевіряють у стінах національного економічного університету.

Єгор Мирошниченко на олімпіаду приїхав з міста Миколаїв. Хлопець розповідає, комп'ютер почав освоювати ще батьківський у 7 років. У школі, каже Єгор, предмет "Інформатика" дуже популярний. У його навчальному закладі є 5 спеціалізованих класів. Єгор до олімпіади старанно готувався і розраховуває на перемогу.

– Ми готувалися протягом 2 тижнів. Нас збирав вчитель інформатики, давав дуже багато завдань. Нас навіть забирали з деяких уроків. Ми дуже багато часу проводили. Звичайно, хочеться перемогти. Не даремно ж ми готувалися до цього, – говорить учасник Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій з Миколаєва Єгор Мирошниченко.

І вибору у Єгора немає. Вже два роки поспіль миколаївці з цієї олімпіади повертаються із перемогою. Тож опускати планку не можна, вважає керівник групи.

– Ми приклали достатньо зусиль. На зборах діти готувалися, розв'язували різні завдання. Шукали їх не тільки у нас, а шукали в інших країнах, щоб щось таке цікаве їм дати, щоб вони мали змогу так на щабель вище стати, щоб можна було чекати, щоб шість призерів було, – каже керівник команди з Миколаєва на Всеукраїнській олімпіаді з інформаційних технологій Галина Гапиченко.

Участь у Всеукраїнській олімпіаді свідчить не лише про неабиякий рівень знань учня, а й високу професійну майстерність вчителя.

– Результату досягти не дуже складно. Я думаю, що найважливіше – це мотивувати учнів на самоосвіту. Звичайно, від знань учителя дуже багато чого залежить, але на 80% це залежить від мотивації і самонавчання, – розповів вчитель інформатики, керівник команди з Житомира на Всеукраїнській олімпіаді з інформаційних технологій Олександр Кузьменко.

Завдання для олімпіади складають на рівні Києва, враховуючи складність наступного, міжнародного етапу. Беруть участь в олімпіаді з інформаційних технологій діти з 8 по 11 класи. Правда цьогоріч, у зв'язку з ситуацією в країні, залучити вирішили лише старшокласників.

– Завжди під час весняних канікул відбувається четвертий етап всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних дисциплін. Цього року ми проводимо на базі нашого національного економічного університету олімпіаду з інформаційних технологій. Ми дуже тішимося, що ми обрані саме для проведення такої олімпіади. Адже інформаційні технології – це рушійна сила теперішнього і технічного, і інтелектуального прогресу, – говорить заступник директора департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА Оксана Піхурко.

Інформаційні технології стають дедалі популярнішими, кажуть організатори олімпіали. І хоч змагання саме з цього предмету на всеукраїнському рівні проводять лише втретє, охочих позмагатися в знаннях є чимало.

Триватиме Всеукраїнська олімпіада ще два дні. У середу, 26 березня, оголосять і нагородять переможців.