додому суспільство У Тернополі проходить Форум української молоді діаспори

У Тернополі проходить Форум української молоді діаспори

528

У Тернополі проходить Форум української молоді діаспори. Відбувається він уже втретє, але місцем проведення вперше стала Тернопільщина. Зараз молодь спілкується та відпочиває у таборі в Чорному лісі на Збаражчині. Близько півсотні представників діаспори з різних країн світу там обмінюються досвідом.

50 молодих людей з 15 країн світу приїхали на Тернопільщину. Їхні батьки, діди чи прадіди були українцями. Молодь діаспори каже: відчувають, що це їхня рідна земля. Георгій Анчев народився у Болгарії, але з України його мама. Хлопець приїжджає сюди часто. Розповідає, українці у Болгарії гуртуються, про Україну не забувають.

Георгій Анчев, заступник голови Болгарського молодіжного відділення при фундації "Мати Україна": "Болгарська діаспора не є аж така велика, але вона дружня. Є люди, збираємося, робимо різні заходи. Не так постійно, але робляться. Останній захід був присвячений Лесі Українці. Вона жила рік у Болгарії. Біля Софії є пам'ятна дошка. Останній захід був, то ми реставровували парк і пам'ятну дошку Лесі Українки".

Молодь діаспори розповідає, приїжджати в Україну їм подобається. Відчувають, це їхнє, рідне.

Євген Фесенко, учасник форуму молодіжних українських організацій  світу з Російської Федерації: "Я народився в Україні у Харкові. Але все своє життя я прожив у Росії. Але все таки я вважаю Україну своєю Батьківщиною. Мені тут дуже-дуже подобається. Тут дуже добрі люди, тут все рідне. Це наша земля, історія, культура".

Кожен із закорднонних українців приїхав на форум зі своїми планами. Обмін досвідом, ідеями, підтримка між організаціями – все це потрібно, аби українці за кордоном і надалі відчували свою приналежність до рідної землі.

Олександра Гречинюк, учасник форуму молодіжних українських організацій світу з Румунії: "Хочеться познайомитися з іншими українцями діаспори. Можливо, співпрацювати з ними, різні проекти зробити між різними країнами. Це сподобалось".

Молодіжні організації Тернополя зробили усе, аби закордонним гостям у нас було комфортно.

Максим Фещук, заступник голови Тернопільського міського осередку "Молодий народний рух України": "Ми робимо різні тренінги, спортивні заняття, співаємо кожного вечора. Намагалися їм влаштувати такий відпочинок легенький".

Українські традиції, звичаї, пісні, мову молодь діаспори не забуває. Та ще й у програмі форуму для них підготували чимало корисного: національні страви, писанкарство, екскурсії і захоплюючі розповіді.  Та ще й перебування серед україців – найкраща практика для мови.

Олексій Ключник, ТОО ВМГО «Молода Просвіта»: "Мої друзі, колеги і я вчили тепер уже наших закордонних друзів, наших рідняків, земляків по крові малювати оці писанки. Їм це дуже сподобалось. Також це давалося їм без проблем".

Степан Барна, член оргкомітету з проведення форуму молодіжних українських організацій світу: "Наш край – це не просто Україна з великою територією, а це багато-багато українців, котрі проживають за межами цієї території, люблять Україну, співають, підтримують культуру, малюють крашанки. Хто не вміє малювати – вчиться. Варять борщ, ліплять вареники і цим живуть".