додому благоустрій У Тернополі продовжують ремонтувати двоарковий міст

У Тернополі продовжують ремонтувати двоарковий міст

370

Зараз завершують облаштування першої арки. Там уже повністю встановили бруківку на проїжджій частині, а на черзі – пішохідна доріжка. Проїзну частину під мостом розширять, тож після завершення ремонту через обидві арки транспорт буде рухатися у дві лінії. Кошторис усіх робіт – майже 900 тисяч гривень.

Зараз водіям, аби доїхати з вулиці Збаразької на Крушельницької чи Хмельницького, доводиться об'їжджати. Вже більше десяти днів комунальники капітально ремонтують дорогу під двоарковим залізничним мостом. Бруківку на проїжджій частині уже встановили. При великому транспортному навантаженні це – найкращий варіант, кажуть комунальники. Товщина її вісім сантиментрів, а призначення – саме для облаштування  проїжджої частини. У відділі технагляду Тернопільської міськради кажуть, фірма-виробник дає гарантію на бруківку на 25 років.

Олег Вітик, начальник відділу технагляду Тернопільської міськради: "Щоб забезпечити вологостійкість і антиреагентність проводиться ще додатково покриття відповідними розчинами. Це типу скрипи. Щоб забезпечити, коли буде просипання взимі матеріалами, то щоб вони не роз'їдали бруківку. Хочу всіх мешканців Тернополя заспокоїти: дуже відповідально ми підійшли до цього питання і підбирали таку бруківку, яка повинна вистояти гарантійний термін".

Стара базальтова бруківка, якою раніше була викладена дорога під мостом, не пропаде, запевняють у міськраді. Її будуть використовувати на дорогах Тернополя, зокрема облаштують заїзні кишені на зупинках громадського транспорту.

Олег Вітик, начальник відділу технагляду Тернопільської міськради: "Всі мешканці Тернополя прекрасно знають, яка зараз пішла колійність і наплив. Для того, щоб оці напливи на дорозі ліквідувати, технічна рада прийняла таке рішення. Щоб уникнути напливів будемо встановлювати цю базальтову бруківку на зупинках. Основні магістральні вулиці потребують кожного року ремонту. А якщо на зупинках громадського транспорту влаштувати цю базальтову бруківку, то ми ці питання основні закриємо".

Під першою аркою комунальникам залишається облаштувати пішохідну доріжку, встановити на ній загорожу та пофарбувати стіни.  Зробити це розраховують за тиждень. Тоді комунальники розпочнуть реконструкцію іншої арки.