додому благоустрій У Тернополі презентували проект озеленення міста

У Тернополі презентували проект озеленення міста

2196

Фахівці «Діпромісто» презентували проект «Схеми озеленення території Тернополя». На розширеній містобудівній раді, участь в якій взяли архітектори, фахівці з містобудівних питань та громадськість, поки що обговорили проект. Далі його розмістять на сайті Тернопільської міськради, і лише після врахування пропозицій він буде винесений на розгляд сесії.

Проект «Місто Тернопіль. Схема озеленення території міста» презентували на розширеній містобудівній раді спеціалісти Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст «Діпромісто» імені Юрія Білоконя. На представленні були присутні архітектори, фахівці з містобудівних питань та представники громадськості.

Зелені насадження загального користування. Їх кількість насьогодні перевищує в принципі розрахунково необхідні для населення існуючого міста майже в 2 рази. Але зелені насадження житлових районів і кварталів є також достатні, згідно з розрахунків і згідно нормативів по нашому ДБР 360.92. Але в старих районах багато дерев, які досягли вікової межі і всихають і перебувають в аварійному стані, – розповідає головний архітектор проекту озеленення міста ТАМАРА ШИДЛОВСЬКА.

З розрахунку на те, що та зона ,в якій знаходиться Тернопіль, площа зелених насаджень загальноміського значення на 1 людину має становити 11 метрів квадратних, однак ми додали додатково ще 2 метри з огляду на те, що на території міста Тернополя розташоване підприємство, яке 2 класу шкідливості – це текстильна промисловість, виробництво штучної шкіри, тому ми брали в розрахунок 13 метрів квадратних на людину з огляду на перспективну чисельність населення, котра передбачена проектом дострокового внесення змін до Генерального плану. Таким чином на проект зелених насаджень по місту Тернополю нормативна має становити 299 гектарів. Тобто, дефіциту на сьогоднішній день немає,  каже архітектор ТЕТЯНА ЛЮБАК.


Начальник управління архітектури, містобудування та кадастру Василь Бесага каже – Схема озеленення є складовою містобудівної документації – генерального плану, плану зонування та детальних планів території. Надалі ця Схема буде розміщена на сайті Тернопільської міської ради.  Лише після розгляду громадськості і внесення відповідних пропозицій, проект рішення буде винесений на розгляд сесії.