додому культура У Тернополі презентували книгу тернопільського журналіста і літератора Михайла Ониськіва “А.Б.В.”(Автографи. Бібліографія....

У Тернополі презентували книгу тернопільського журналіста і літератора Михайла Ониськіва “А.Б.В.”(Автографи. Бібліографія. Вибране.”)

558

У Тернополі презентували книгу тернопільського журналіста і літератора Михайла Ониськіва "А.Б.В."(Автографи. Бібліографія. Вибране.") У ній зібрано усе краще з творчого доробку відомого поета, краєзнавця і громадського діяча за 50 років його діяльності на Буковині, Вінничині, в Прибалтиці, на Тернопіллі. Видання – своєрідна енциклопедія усього, чим жило і живе покоління Михайла Ониськіва.

Бурхлива студентська молодість, перші задиркувато-несміливі проби пера і визрілі сучасні, відзнаки, творчі побратими, друзі і колеги, відомі люди, з якими перетнулись життєві чи творчі дороги. Усе це – у світлинах, документах і публікаціях. За 50 років у домашньому архіві пана Михайла назбиралось такого добра чимало. Якось переглянув усе і вирішив: варто впорядкувати і іншим показати. Почав за абеткою з букви"А", з автографів. Їх близько сотні. Серед найвідоміших – Михайла Паращука, Володимира Гжицького, Олеся Гончара, Бориса Харчука, Ганни Чубач, Расула Гамзатова. Їх пан Михайло називає не просто написами, а дорогоцвітами людської пам'яті, сердечності і доброти.

Розділ "Б" – "Бібліографія" – реєстр найголовніших власних творів та матеріалів, які були опубліковані з 1959 року до сьогодні. Їх близько двох тисяч. У розділі "В" "Вибране" – найкраще із поезії та досліджень у вітчизняній та зарубіжній періодиці. В центрі поема "Ласківці" про історію одного села. Вартого уваги назбирувалось достатньо і автора захопив вир натхнення продовжити розпочате.

– Життя триває. Я думаю, почалося з А.Б.В., а є і Г – галерея – 190 найкращих знімків, Д – до сил, де я опубліковою свої спостережинки про людей, про речі і про сучасне. Думаю, що Бог дасть віку, доточить і я думаю, що продовжимо далі отой український алфавіт, – каже актор книги "А.Б.В." МИхайло Ониськів.

Ті, хто прийшли на презентацію – журналісти, письменники видавці, громадські діячі, теж впізнавали себе на фото у книжці. Перший примірник "А.Б.В." отримав Тернопільський краєзнавчий музей, де відбувалась подія. У фойє музею також можна оглянути виставку, присвячену життю і творчості Михайла Ониськіва.