додому культура У Тернополі представили фільм “Салдатики”, де знялись майданівці

У Тернополі представили фільм “Салдатики”, де знялись майданівці

556

vlcsnap-2014-09-26-11h43m27s116Історія повторюється. У Тернополі представили фільм “Салдатики”, знятий за однойменним оповіданням Володимира Винниченка.  Художній короткометражний фільм відзнято Союзом молодих кінематографістів України. Автори стрічки проводять історичну паралель між подіями твору Винниченка та Майданом.

В оповіданні Володимира Винниченка “Салдатики”, у 1904 році голодуючі селяни прийшли до пана, й забрали із його комор вирощене і зароблене своїми руками, аби нагодувати сім’ї. Пана не чіпали, маєтків йому не палили та всеодно – у відповідь на це в село зайшли солдати. У цій зав’язці молоді кінематографісти України побачили пряму паралель до трагічних і водночас героїчних подій на Майдані в 2013-2014 роках, коли люди знову були вимушені повстати проти безчинства влади. Саме цих людей і запросили знятися у фільмі “Салдатики”.

– Реальные люди, которых мы брали с Майдана, за ними приезжали, звали, они приезжали на съемки, мы им ничего не платили. Тоесть люди все, вся массовка – люди, которые там горели, горят за Украину, и они все старались. Ни один человек там не задал вопрос, а сколько вы нам заплатите. Все садились, ехали, работали и в процессе просто было очень трогательно. После сьемок мы их отвозили на Майдан и дальше продолжали уже такую борьбу, – розповідає виконавчий продюсер фільму “Салдатики” Олександр Пушкін.

Молоді ж кінематографісти продовжили цю боротьбу уже своїм художнім фільмом, покликаним виховувати молодь патріотичнішою і застерегти від помилок, які уже були в історії. У кінотеатрах фільм показують, за що дякують усім, хто цьому сприяє. Телевізійна прем’єра “Салдатиків” запланована на 11 жовтня. Після Тернополя фільм презентують ще в кількох містах Західної України, після чого планують покази бійцям у зоні АТО.