додому Головні У Тернополі посмертно нагородили 37 військовослужбовців

У Тернополі посмертно нагородили 37 військовослужбовців

526

У Тернополі посмертно нагородили 37 військовослужбовців. Усі вони героїчно чинили спротив російським окупантам на різних напрямках фронту. Нагородження відбулося у Тернопільському обласному драматичному театрі імені Тараса Шевченка. Медалі вручили членам родин загиблих.

“Через 10 років ми не згадаємо тих, хто сьогодні побачив людей у військовій формі на вулиці і не виходить з квартири, ховається, але ми назавжди будемо пам’ятати тих, хто доклався до того, аби держава існувала”, – сказав Віктор Устенко, заступник голови Тернопільської ОВА.

Цілеспрямований, упертий та великий патріот України – саме так відкликаються про загиблого його рідні. Олег Кміцикевич – військовослужбовець, що захищав Україну з перших днів війни. Героя, який повернувся з-за кордону та добровольцем вступив до лав ЗСУ, посмертно нагородили медаллю “за відвагу”. На вручення прийшли його дружина Леся та молодший син Давид.

“Він завжди дуже гордився своїми дітьми. Я його завжди просила: “Олег, давай може якось так зробимо, щоби ти пішов звідти, давай може, щоби ти звільнився.” Він завжди казав: “Ти не розумієш якщо я зараз не піду, то піде наш Саша воювати.” Це навіть не обговорювалось”, – розповіла дружина загиблого захисника Леся.

До війни Олег працював майстром зі встановлення кондиціонерів і вентиляцій у Варшаві. Сім’я розповідає: турботливий батько та люблячий чоловік робив усе, аби дати своїй родині найкраще. Вступивши до війська, вільний від служби час завжди проводив із рідними.

“Ми йшли тоді на дорогу і грали футбол, виходили мої друзі і ми всі разом грали футбол. А тато завжди на воротах був. Ми математику і українську мову ми з ним добре вчили. Він мені допомагав”, – поділився спогадами син захисника Давид.

Від початку повномасштабного вторгнення Олег Кміцикевич служив у 65-ій окремій механізованій бригаді на Запорізькому напрямку. Він завжди намагався тримати зв’язок із рідними. Нерідко розповідав і про складну ситуацію на фронті. Загинув Олег 26 липня 2023 року під час виконання бойового завдання.

“Він завжди казав: “Я мушу їхати, тому що нас там дуже мало залишилось. Хлопці якщо підуть, то їх не буде ким замінити. Вони мусять довше бути там. І він завжди переживав дуже за свої побратимів”, – додала його дружина.

Загалом посмертно медалями нагородили 37 військовослужбовців. На вручення прийшли родини загиблих, близькі друзі та побратими.