додому Новини У Тернополі поширюють курс медіаграмотності

У Тернополі поширюють курс медіаграмотності

883

У Тернополі поширюють курс медіаграмотності. Влада міста наголошує на важливості того, щоб люди не лише отримували, але й вміли аналізувати інформацію. Про інформаційну обізнаність населення розповів заступник міського голови Леонід Бицюра.

-Два роки тому ми підключились до проекту “медіаграмотності” в Україні, вийшли на контакт з українською Академією преси, яка є основним ініціатором таких новацій і зараз ввійшли в проект вже спільний з МОН посольства США в Україні і посольства Великої Британії в Україні, спільний проект, який пов’язаний з формуванням такого пулу тренерів, які будуть читати основи “медіаграмотності” а згодом випрацюють усе в спеціальний учбовий курс, – розповідає заступник міського голови ЛЕОНІД БИЦЮРА.

Метою курсу є надання бозових знань у сфері медіа, ознайомлення громадян з найрозповсюдженішими видами маніпуляцій і пропагандою, а також надання базових інструментів перевірки інформацї.

-Зараз таким єдиним підручником по “медіаграмотності” для тренерів є цей, який я тримаю в руках. От наприклад цей підручник він показує  дуже багато моментів, які використовує російська пропаганда проти України, дуже часто це використання фейкових новин та фотографій. Дуже показова ілюстрація, яка показує на одному з сайтів Російської федерації про Краматорськ, а ось реальна фотографія яка стосувалася взагалі Канади.Тобто вони застосовують одну фотографію до супроводу текстової інформації  з приводу України.