додому культура У Тернополі покажуть п’єсу Ганни Яблонської “Язичники”

У Тернополі покажуть п’єсу Ганни Яблонської “Язичники”

1459

У Тернополі покажуть п’єсу Ганни Яблонської “Язичники”, яку готують до Міжнародного дня театру. Прем’єра вистави на сцені Тернопільського обласного академічного драматичного театру імені Тараса Шевченка відбудеться у неділю, 26 березня.

Неоднозначною і психологічно глибокою називає режисер-постановник Олег Мосійчук п’єсу «Язичники», прем’єра якої відбудеться у Міжнародний день театру. Чоловік зізнається, драму Ганни Яблонської відзначив для себе одразу, як тільки її прочитав.

– І в цій п’єсі, яка видавалась ну настільки, ну настільки її зовнішня форма простенька така, такі прості собі діалоги, але я казав на прикладі однієї родини, такий зріз, колосальний зріз суспільства нашого. Тому що зовні воно видається все так просто як в кожній нашій домівці, а поза цим такі глибинні речі, – розповідає режисер-постановник, народний артист України Олег Мосійчук.

Обрали п`єсу ще й тому, що переконані театр покликаний не лише розважати, а й відповідати на актуальні проблеми сучасності. А «Язичники» – це історія про гострі життєві ситуації на тлі пошуків віри та любові, пошуку себе і свого спасіння. Символічною є і назва вистави.

-Що таке язичник? Це людина, яка знову ж таки сповідує тільки форму в тій чи іншій вірі, не докопуючись до її суті, тут не йдеться про те, про що ви запитуєте, тут йдеться про те, що кожен персонаж, кожна людина, котра діє в цих обставинах, вона є язичником по відношенню до іншого, – говорить режисер-постановник, народний артист України Олег Мосійчук.

Йдеться у виставі й про розгубленість людини у сучасному світі. Про те, як легко зробити помилку і шкодувати про неї усе життя.

– Такі важливі речі, що заложено автором, перше, це є проблема батьків і дітей, а друга проблема – це все, що таки ми не чуємо один одного. І найбільша така складова така як от для мене, що мене тішить в цій виставі, це те, що хоча б якось досягнути до глядача, що життя дуже миттєве, швидке, – каже виконавець однієї з головних ролей Микола Бажанов.

У тексті “Язичників” присутні нецензурні вислови. Та все ж п’єсу називають однією з найкращих робіт Ганни Яблонської. А от у житті своєї авторки драма стала доленосною. За “Язичників” Ганна Яблонська отримала перемогу на конкурсі кіносценаріїв, який проводив журнал “Мистецтво кіно”. А коли полетіла до Москви отримувати нагороду, трагічно загинула від теракту в аеропорту. Побачити сімейні сцени “Язичники” на сцені Тернопільського обласного академічного театру можна буде вже у неділю, 26 березня.