Головна культура У Тернополі погасили конверт та марки із зображенням Івана Марчука та його...

У Тернополі погасили конверт та марки із зображенням Івана Марчука та його картин

602

vlcsnap-2016-05-12-16h44m50s849День народження народного художника України, вихідця з Тернопільщини Івана Марчука, відзначили у арт-галереї Тернополя. З нагоди 80-ліття відбулося спецпогашення конверта та марок із зображенням художника та його картин.

У поштовій галузі уже давно панує традиція урочистого спецпогашення з нагоди історичних події, ювілеїв чи відкриття нових міст. Таку традицію не оминули і в Тернополі. В Атр-галереї, що на вулиці Сагайдачного, відбулося погашення художнього конверта та марки з нагоди 80-ліття генія сучасності, тернополянина Івана Марчука.

– Можна дуже багато говорити наскільки це геніальна людина, скільки він досяг, скільки він зробив для міста і країни. Я вважаю, що погашення цієї марки, цього конверта саме в Тернополі – це є данина шани і поваги нас, тернополян, до свого земляка, – вважає міський голова Тернополя  Сергій Надал.

Тираж конверта із зображенням художника – майже чотири тисячі. Поштових марок випустили 130 тисяч.

– На художньому конверті зображений портрет Івана Марчука, а також сюжет з його картини. А на марці – також одна з його картин. Сьогодні відбудеться спеціальне погашення. Випущений спеціальний штемпель, яким сьогодні буде проведене спецпогашення, – говорить директор Тернопільської дирекції УДППЗ “Укрпошта” Василь Юрчишин.

Ще одну марку, тепер уже із зображенням художника, випустила обласна державна адміністрація.

– Сьогодні буде погашення марки ” Укрпоштою”, але одночасно обласна державна адміністрація зробила ще таку власну марку. Вона присвячена Івану Марчуку, покликана популяризувати генія із світовим ім’ям на території Тернопільщини, України і в усьому світі, – каже голова Тернопільської облдержадміністрації Степан  Барна.

Також чиновники зазначили, на Тернопільщині тематичні заходи будуть продовжуватись. Зокрема, на батьківщині художника, у селі Москалівка Лановецького району.

– Обласною радою було прийнято рішення щодо відзначення в цьому році року Марчука. Ми також прийняли ряд бюджетних скерувань щодо його села Москалівка, там відновлено його музей, садибу, дорогу, – розказав голова Тернопільської облради Віктор Овчарук.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here