додому Новини У Тернополі подорожчає вода

У Тернополі подорожчає вода

439

У Тернополі подорожчає вода. Вже з січня 2013 року тарифи на водопостачання і водовідведення для мешканців приватних будинків можуть зрости щонайменше на 30%, повідомляють у КП «Тернопільводоканал». Мешканці багатоповорхівок можливо платитимуть ще на 15-20% більше. Такі розрахунки провела Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

За один кубометр води тернополяни зараз платять 5 гривень 48 копійок. Такий тариф для "Тернопільводоканалу" нерентабельний. Тому підприємство щомісяця нарощує борги за електроенергію і не лише. І вимірюються вони у мільйонах гривень. Вирішити проблему взялась  Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг. Фахівці розділили послуги водопостачання на ліцензовану і неліцензовану діяльність. А саме: подача води до зовнішнього зрізу, тобто стін будинку – приватного чи багатоквартирного – ліцензована, всередині багатоповерхівок – ні. Відтак і тарифи для мешканців приватного сектору і висотних будинків будуть різні.

Для тих, хто живе у власному будинку, водопостачання подорожчає щонайменше на 30%. Тернополяни, які живуть у багатоповерхівках, платимуть ще плюс 15-20% за послуги водопостачання та водовідведення всередині будівлі. Тобто, технічне обслуговування, у тому числі й аварійне, абонентський облік тощо будуть оплачуватись окремо водоканалу або ж іншій структурі, яка ці послуги надає. Як от ЖЕК, ОСББ. Нові тарифи можливі вже з січня 2013 року.

– Є в нас мешканці, які живуть в приватних будинках, є мешканці, які живуть в багатоквартирних будинках. В першу чергу це означає, що тепер ці мешканці будуть отримувати послугу за різним тарифом. Тобто тариф для мешканця, який живе в будинку приватного типу, цей тариф буде на рівнітого, який встановлює Національна комісія для водоканалу. Тариф для мешканців багатоквартирного будинку буде включати в себе той самий тариф, який встановлює Національна комісія плюс тариф на здійснення діяльності всередині будинку, – розповів директор КП "Тернопільводоканал" Володимирн Кузьма.