додому благоустрій У Тернополі почали монтувати унікальний історичний тристоронній годинник

У Тернополі почали монтувати унікальний історичний тристоронній годинник

909

QsJWmGk8B-0Через 70 років – знову на своє місце. На бульварі Тараса Шевченка у Тернополі почали монтувати унікальний історичний тристоронній годинник, копію того, який стояв тут колись. Встановити його до Дня міста не встигли, адже механізм виявився дуже складним. Урочисто відкрити годинник планують у неділю, 28 вересня, о 15 годині.

Зруйнований під час війни у 1944-му, через 70 років, знову у немирний для країни час, він повертається на своє місце – на бульвар Тараса Шевченка.

– Зусиллями громади, благодійників, жодної копійки з бюджету не взято, відновлюється для тернополян годинник світового значення. Він ще тільки в стадії розробки був внесений до культурної спадщини європейської, – каже ОЛЕКСАНДР СМИК, начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міськради.

Тристоронній годинник, який стояв у центрі міста на початку 20-го століття, був ініціативою колійової служби. Його встановили, щоб містяни не спізнювались на потяги. Проте об’єкт швидко став незмінним місцем зустрічі для тернополян. Призначати побачення біля нового годинника невдовзі зможуть і сучасники, адже його вже почали монтувати.

– Відновлений старовинний годинник, який був і є другим в світі по значимості в цій галузі мистецтва, годинникарства. Ви знаєте, що є у Франції один тільки годинник, в місті Ам’єн. Він триступегневий, зроблений в три сторони, – розповідає ОЛЕКСАНДР СМИК, начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міськради.

Урочисте відкриття відбудеться у неділю, 28 вересня, о 15 годині.