додому Головні У Тернополі після реконструкції у новому приміщенні запрацювала поліклініка обласного онкодиспансеру

У Тернополі після реконструкції у новому приміщенні запрацювала поліклініка обласного онкодиспансеру

649

vlcsnap-2014-10-17-15h03m25s202У Тернополі після реконструкції у новому приміщенні запрацювала поліклініка обласного онкологічного диспансеру. Відтепер мешканці області зможуть консультуватися з лікарями у значно зручніших і комфортніших умовах. Попереду і наступний етап реконструкції – нове обладнання.

Просторі і світлі коридори, облаштовані кабінети – так сьогодні виглядає поліклінічне відділення Тернопільського обласного онкологічного диспансеру. Три роки тривала реконструкція і добудова третього поверху відділення. Це поки що завершення першого етапу проекту, який фінансує Міністерство регіонального розвитку та соціальної політики України. Переваги оновленого відділення навіть важко оцінити. Пацієнтам тепер буде значно комфортніше відвідувати поліклініку, а лікарям проводити прийом. Онкохворих щороку стає більше. Ще 5 років тому в поліклініку онкодиспансеру зверталось близько 10 тисяч людей в рік, а в минулому році їх було більше 20  тисяч. До реконструкції у поліклінічному відділенні було лише шість кабінетів. Зараз, враховуючи кабінети діагностики, їх – 24.

– Якщо три роки тому у нас був лише один УЗД-кабінет і один такий апарат, то зараз вже є три і кожен кабінет перевиконує кількість прийому пацієнтів. Це ж стосується і кабінетів хірургів онкологів-мамологів. Колись у нас був один кабінет патології молочної залози, а зараз ми маємо три кабінети і, звичайно, це покращує умови обслуговування населення, бо зменшуються черги і лікар може довше спілкуватися з пацієнтом, – розповіла завідувач поліклінічного відділення Тернопільського обласного комунального клінічного онкодиспансеру Любов Самбор.

Тепер прийом проводять також у кабінетах патології голови та шиї, м’яких тканин, шкіри, товстого кишківника і урологічному кабінеті. Тут є чотири кабінети функціональної діагностики, окремий операційний блок з післяопераційними палатами та п’ять кабінетів лікарського прийому. Загалом вартість проекту реконструкції поліклініки – близько 21 мільйона гривень. Зараз з них використано 7 мільйонів на ремонт приміщення. Ще 13 – на апаратуру. Це наступний етап проекту реконструкції поліклініки – нове обладнання.


– Цифра звучить так вражаючи, 13 мільйонів, але якщо враховувати, що на сьогоднішній день один рентген-апарат сучасник українського виробництва на три робочих місця коштує 2,5 мільйона, то сума дійсно не така і значна, – говорить головний лікар Тернопільського обласного комунального клінічного онкодиспансеру Леонід Шкробот.

Нова апаратура дасть можливість виявити рак на ранніх стадіях, а це суттєво полегшує лікування пацієнтів і збільшує шанси на життя.

– Ми не можемо діагностувати на стільки чітко, на стільки довершено. Зараз йдуть вже на молекулярному рівні онкологічні діагнози. Ми поки що застосовуємо старіші діагностичні маніпуляції. Але ми йдемо до цього, змінюємося, ми застосовуємо нові системи, працюємо і з недержавними фондами, які допомагають нам в обладнанні, – каже Леонід Шкробот.

У лікарні сподіваються, що обладнання отримають вже наступного року. А вже зараз прийом пацієнтів проводять у оновленому приміщенні.