додому духовність У Тернополі під час Великого посту УГКЦ проводить реколекції

У Тернополі під час Великого посту УГКЦ проводить реколекції

420

Реколекційні науки під час Великого посту проводять на парафіях Тернопільсько-Зборівської Архиєпарії Української греко-католицької церкви. Впродовж трьох днів – з 18 до 20 березня тернополяни слухали реколекції в Архикатедральному Соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці в Тернополі. Науки присвятили "Року віри". Вже за кілька днів у храмі почнуть готуватись до наступної реколекційної науки – її проведуть як чування в ніч з 5 на 6 квітня.

Під час реколекцій тернополянам докладно розповідали про віру за трьома напрямками: особистому житті, сімейному колі та в суспільстві. Реколекційні науки, присвячені темі віри, провели саме у перші дні Великого посту, аби закликати людей не чекати Страсного тижня для сповіді та причастя.

– Не відкладати до останніх днів, щоб приступити до святої сповіді, причастя а вже з перших днів налаштуватись, достойно приготуватись, щоб дійсно в святості приготуватись до святлого празника Воскресіння, – радить настоятель Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці в Тернополі отець Андрій Романків.

Вже сьогодні у Архикатедральному соборі Тернополя готуються до іншого дійства. 5-6 квітня у храмі планують організувати реколекційні науки в часі нічного чування.

– В ніч з 5 на 6 квітня Архикатедральний Собор буде зустрічати достойного гостя – до нас прибудуть мощі святого Іоанна Боска. Великого святого, покровителя молоді, студентів, великого вихователя, християнського педагога. Ми будемо зустрічати мощі, але будемо робити це в особливий спосіб, цікавими науками, і ці науки будуть головно спрямовані до батьків та до дітей, – каже отець Андрій.

Реколекції впродовж Великого посту справді потрібні людям, переконаний отець Андрій Романків, щоразу науки збирають немалу кількість вірян.

– Перший день реколекційних наук – храм був переповнений, були люди тут в захрестії, і стояли також на вулиці. Приступали люди до святої тайни покаяння, бо під час реколекційних наук 6 священників були для всіх тих, хто хотів висповідатись і вже розпочати цей благодатний час Великого посту, – пригадує отець Андрій.