додому Головні У Тернополі – перша смерть від переохолодження. Як та де вберегтись від...

У Тернополі – перша смерть від переохолодження. Як та де вберегтись від морозу

1159

Сьогодні у Тернополі попрощалися із режисерoм теaтру-студiї “Дiaлoг”, бaрдoм, oдним iз aвтoрiв iдеї “Худoжники без мaйстерень” Вaлерiєм Сенькiвим. Чоловіка, замерзлого на смерть, знайшли перехожі 15 січня у парку Національного відродження. Рятувальники та лікарі кажуть, цієї зими – це перший випадак смерті від переохолодження. Загалом, по області діє 194 стаціонарних пункти обігріву.

Надворі стає дедалі холодніше. З початку поточного року, внаслідок впливу низьких температур, на Тернопільщині зареєстровано один випадок загибелі та два випадки травмування, кажуть рятувальники. Розповідають, по області діє 194 стаціонарних пункти обігріву. Це лікарні, аптеки та ФАПи. Загальний перелік розміщений на сайті Управління ДСНС України у Тернопільській області.

– На Території області розгорнуто мережу пунктів обігріву. Вони розгортаються за рахунок місцевих органів виконавчої влади на об’єктах соціального спрямування, соціальної сфери, – розповідає начальник відділу агітаційно-пропагандистської роботи управління ДСНС України у Тернопільській області Сергій Данілін.

Мобільні пункти обігріву, тобто розгорнуті палатки, встановлюватимуть на звернення місцевих органів виконавчої влади за умови, що надворі буде -20 градусів морозу та стаціонарні пункти будуть переповнені, кажуть в управлінні ДСН України у Тернопільській області.

– В Тернополі пункти обігріву визначені. Це можуть бути любі об’єкти соціальної сфери. Людина може зайти в лікарні і там знайти прихисток, попити гарячого чаю, – каже  Сергій Данілін.


Низька температура повітря, близько 10 градусів морозу, сильний вітер, вологість – фактори, які можуть призвести до переохолодження. Найвразливішими до нього стають особи, які вживали алкоголь, літні люди, діти та ті, у кого є захворювання серцево-судинної системи чи цукровий діабет, кажуть медики.

– Якщо вже є такі випадки, коли людина отримала переохолодження чи відмороження, найперше його треба закрити у тепле приміщення. Одежу і взуття треба зняти, можливо, розрізати, щоб легше зняти. Такій людині треба дати знеболююче, дати тепле пиття і одягнути у теплу одежу, взуття, – пояснює лікар-комбустіолог Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги Ярослав Головатий.

Щоб запобігти переохолодженню, варто тепло одягатися, мати вільне, натуральне взуття, носити рукавиці та шапку, на відкриті ділянки тіла наносити жирний крем. Для тих, хто довший час перебуває на вулиці – пити теплі напої та час від часу заходити у приміщення, щоб зігрітися, радять фахівці. Дієве розтирання пошкоджених ділянок тіла олією чи теплою водою. Лікарі не рекомендують використовувати сніг, кажуть, це може пошкодити шкіру, що призведе до загноєння.

– Якщо бачите наявність міхурів чи з світлою рідиною чи з кров’янистою рідиною, ці ділянки старайтеся не розтирати, щоб не пошкодити. Це вже може бути ознакою глибоких уражень. Це не дуже добре, тому що після того очікують операцій пересадки шкіри, ампутації, відповідно, може бути вихід на інвалідність, – каже Ярослав Головатий.

Якщо при переохолодженні у хворого температура тіла нижча за 36 градусів, йому треба зануритись у ванну температурою 20 градусів і поступово збільшувати її до 40 градусів тепла. Загалом, за будь-яких ураженнь лікарі радять звертатися до них за консультацією.