додому Новини У Тернополі переселенців безкоштовно навчатимуть української мови

У Тернополі переселенців безкоштовно навчатимуть української мови

555

vlcsnap-2015-10-28-17h05m52s101Переселенці зі Сходу України зможуть підтягнути рівень української мови у Тернополі. З 1-го листопада у місті стартує проект “Безкоштовні курси української мови”, на які зможе записатись кожен охочий. Перше заняття відбудеться вже в цю неділю о 16:30 в приміщенні обласного осередку “Просвіти”. Загалом проводитимуть їх один раз на тиждень впродовж 5 місяців, по закінченню яких відвідувачі отримають документ про те, що вони прослухали курси української мови.

Ідея проведення “Безкоштовних курсів української мови” виникла влітку, коли організатор проекту Наталія Гавдида побачила: російськомовним переселенцям іноді проблематично спілкуватись з мешканцями Тернополя.

– Мені було відомо, що в Україні існує такий проект «Безкоштовні курси української мови». Ця інформація поширювалась у соціальних мережах, я контактувала з викладачами, які працювали як волонтери на таких курсах в Києві. Тому виникла така ідея приєднатися до цього всеукраїнського проекту і організувати курси української мови безкоштовні для переселенців, які обрали Україну і приїхали в наше місто, – розповідає ініціатор та викладач “Безкоштовних курсів української мови” Наталія Гавдида.

Заняття проходитимуть у різних формах. Організатори роблять усе для того, щоб вивчення української мови було цікавим для відвідувачів курсів. І навіть якщо прийде 2-3 людини, то уроки української все одно триватимуть. Сприяють проекту і мешканці міста.

– Коли от виникла така ініціатива створення, ми звернулися до Петра Шимківа, голови обласного осередку “Просвіти”, і нам одразу ж практично надали приміщення в “Просвіті”. Особисто до мене вже зверталися люди, які готові нам надати проектор, забезпечити літературою. Сприяння в нашій області відчувається на кожному кроці. Це свідчить про те, що такий проект справді потрібний, – каже Наталія Гавдида.