додому суспільство У Тернополі охочим допомагають їхати у Київ

У Тернополі охочим допомагають їхати у Київ

557

Заклик до тернополян їхати на Київ почали реалізовувати уже вранці. Із 9 години на Театральній площі міста, куди по троху зійшлося кілька тисяч людей, взялися реєструвати усіх охочих підтримати майдан у столиці.

З імпровізованої сцени на сходах драмтеатру у Тернополі заклики до людей їхати у Київ лунають увесь день. У наметах біля пам'ятника незалежності від дев'ятої ранку почали записувати охочих, серед них і чоловіки і жінки, які зголошуються на негайну відправку, відмовляючись від особистого.

Антон, їде на Київ: "Я там живу в Києві, но я приїхав до Тернополя, тут мав свої справи і бачу що таке, така справа, що треба їхати до Києва".

Надія Михайлівна, їде на Київ: " – Я дивилася день, другий, третій, просто я не можу вже більше сидіти і я збираюся. Якщо там якась буде потрібна моя допомога, я не знаю яким чином, бодай стояти, бодай їсти готовити, шо небудь, я поїду по я просто не можу вже сидіти вдома.

– Самі їдете чи з кимось?

– Поки що сама, а там буде видно. Син має двоє малих дітей, він не має можливості, а там буде видно як".

Кілька сотень тернополян зголосилися на поїздку чи не відразу, кажуть у пункті запису. До Києва їх везуть автобусами.

Наталя Мандзюк, організовує відправки, депутат Тернопільської обласної ради: "Зараз формуємо автобуси, автобуси дають, навіть від міської ради десять автобусів, формуємо людей і зразу відправляємо на Київ. Тільки формується один автобус – зразу на Київ. Цілий день, протягом дня будуть відправлятися автобуси на Київ".

По полудні до приміщення третьої школи приїхали перші автобуси, саме звідси і відбуватиметься відправка людей на Київ. Поки люди сідали у автобуси, водії заповнювали документи на перевезення, втім коментувати щось на камеру відмовляються. Врешті організатори виїзду запевнили, що відправка людей на Київ правомірна.

Марія Чашка, член страйкового комітету в Тернополі: "Вже є багато, дуже багато людей, вже є сотні тернополян, які записалися до виїзду на Київ. Дорожній контроль буде їх супроводжувати, аби їх ніде не зупинили по дорозі, аби вони спокійно доїхали до Києва".

Чимало людей у Тернополі на поїздку у Київ самоорганізувалися, хто потягом, а хто своєю автівкою.

Остап Маркович, їде на Київ: "Плануємо вирушати своєю машиною в обід, ще збираю колєгів, друзів, знайомих, багато бажаючих. До всіх кого я обдзвонив, всі відзвонюють і кажуть що готові їхати і ше своїх колєгів беруть. В мене машина має вісім місць і практично пару дзвінків і вся машина вже забита – люди готові їхати на Київ, відстоювати свої права і боротися за своє майбутнє".

Із собою люди в більшості беруть запаси їжі і теплі речі.

Роман Задорожний, їде на Київ: "Їдемо на мирну акцію, тобто, нічого зайвого ми не берем. Це не є жарт чи не є якась відмазка – нічого зайвого не берем крім того, що може робитися по дорозі бо є вже інформація, мені перетелефонували з Києва, просто люди, які побачили мій допис в соцмережах, що я їду і попередили що на в'їзхдах в Київ вже блокують автомобілі, які їдуть з інших регіонів у Київ".