додому Новини У Тернополі обговорили перспективи розвитку малого фермерства та кооперації

У Тернополі обговорили перспективи розвитку малого фермерства та кооперації

687

Перспективи розвитку малого фермерства та кооперації обговорили у Тернополі представники сільських господарсв із усієї Західної України. На зустрічі побувала і наша знімальна група.

Представники кооперативів та малих фермерств зібралися на Західнукраїнському регіональному семінарі у Тернополі. Зокрема ділились досвідом та обговорили перспективи розвитку фермерських господарств і сільськогосподарської кооперації.

-Отримати від вас досвід, щоб ви поділилися досвідом, особливо, мене цікавить по створенню кооперативів, по роботі кооперативів. Ну, і фермерських, звичайно, господарств. Того що це той напрямок, який дає об’єднатися якраз дрібному, малому виробнику.

-Приїхали і Волинська область, і Чернівецька, і Хмельницька, Львівська. Я Вас всіх Вітаю. Я думаю, шо  ви не даром приїхали, ви почерпнете у нас цікаву інформацію і вона допоможе вам реалізувати ті програми, які ви задумали у себе в області.

Євген Дуфанець, розповідає, бути фермером сьогодні не легко. Тому на заході хоче не лише поділитися досягненнями, але й отримати відповіді на запитання, які його турбують.

-В Заліщицькому районі жінка мала 12 корів. Попросила, щоб місцева влада сказала , щоб агрохолдинг десь там близько посіяв якийсь ячмінь, шоб хоча би солома була. А вони посіяли соняшник. Та соняшнику корова не їсть. Як ми можем забезпечити, щоб можна було хоть дати тої соломи.

-Вона шо зробила. З 12 зарізала 8. Може, тих 4 ше до весни дотримає.

Також на семінарі обговорили напрямки розвитку малого фермерства та кооперації – ягоди, овочі, фрукти, бджільництво та інші нішеві культури. Захід провели міністерство аграрної політики та продовольства в Україні, департамент агропромисловго розвитку Тернопільської ОДА та Агрохолдинг “МРІЯ”.