Головна суспільство У Тернополі “Ноїв ковчег” збирає гроші на стерилізацію бродячих собак

У Тернополі “Ноїв ковчег” збирає гроші на стерилізацію бродячих собак

649

"Якщо ви підберете на вулиці бродячу собаку і нагодуєте її, вона ніколи вас не в кусить. У цьому і полягає різниця між собакою і людиною", – так колись сказав Марк Твен. У Тернополі активісти громадської організації "Ноїв ковчег" також переконують: бездомний собака потребує підтримки людей. Саме тому у нашому місті  стартувала благодійна акція зі збору грошей на стерилізацію бродячих собак. Приносити пожертви можна в Український дім "Перемога" у консультаційний центр підтримки підприємництва.

Стерилізація тварин – процедура не з дешевих. У різних ветеринарних клініках ціна коливається від 250 до 300 гривень. Тоді як на вулицях міста за неофіційною статистикою бездомних собак від півтори до 2 тисяч. Ідея благодійників не просто зібрати гроші на стерилізацію, а й знайти для цих собак господарів.

Олена Дейнека, волонтер ТОГО "Асоціація захисників безпритульних тварин "Ноїв ковчег": "Є дуже хороші собаки: породисті, напівпородисті, а після процедури я їх буду прилаштовувати в хороші руки. А весь цей процес я буду моніторити. Щоб люди знали, що, приносячи хоча би одну копійку, одну гривню, скажімо так, на цю добру справу, то вони будуть знати, яка це собака, під яким номером і де вона зараз живе: на вулицях Тернополя, чи вона поїде в якесь хороше село, чи вона буде жити в якісь хорошій квартирі".

Триватиме акція до кінця року. Проте чекати стільки часу організатори наміру не мають. Стерилізацію собак треба проводити до настання морозів.  За останніх два тижні  уже вдалося зібрати більше 400 гривень, тож стерилізують двох собак вже найближчим часом. А усім, хто хоче знайти чотирилапого друга, потрібно звернутися в громадську організацію "Ноїв ковчег" або сконтактувати через соцмережі з Оленою Дейнекою.  Благодійники зрадіють усім. Ситуація з утриманням бродячих собак на сьогодні у місті плачевна, наголошує пані Олена. Закладу, в якому легально можна було би утримувати собак, сьогодні немає.

Олена Дейнека, волонтер ТОГО "Асоціація захисників безпритульних тварин "Ноїв ковчег": "Те, що ми називаємо притулок у Дичкові, насправді таким не є. Це незавершене будівництво, в яке наша міська рада вже кілька років спрямовує кошти. І цей об'єкт, назвемо його так дипломатично, не отримав ніякого статусу, жодного статусу. Якщо кошти йдуть на якесь елементарне впорядкування, то, на жаль, не виділяються зовсім ні на харчування, ні на стерилізацію собак. Фактично в притулку в різні дні можуть знаходитися від 30, а от зараз остання цифра 68 голів собак.  А їх треба годувати. І при чому не піснями, як то кажуть".

Утримання, харчування, стерилізація собак – все лише завдяки благодійникам. Тож асоціація "Ноїв ковчег" буде рада будь-якій допомозі: крупа, мило, шампунь для тварин, старий одяг, який будуть використовувати для перев'язок після операцій, утеплення вольєрів, ветеринарні препарати. Будуть раді в асоціації та використають на користь тваринам і старі меблі, холодильник чи іншу техніку, які люди зазвичай викидають на смітник.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here