додому благоустрій У Тернополі не вистачає маршрутних автобусів

У Тернополі не вистачає маршрутних автобусів

489

У Тернополі не вистачає маршрутних автобусів. Це стосується резервного транспорту, який при потребі замінює стаціонарні маршрутки. Таких машин у місті має бути щонайменше 25. Зараз немає жодної. Тому власні додаткові автобуси для перевезення пасажирів можуть пропонувати тернополяни, які їх мають, кажуть в управлінні транспорту та зв'язку Тернопільської міськради. А ще мова йде про можливе здорожчання проїзду.

Щодня на автобусні маршрути Тернополя має виїжджати 250 машин. Через несправність автомобіля, стан здоров'я водія чи інші причини буває курсують не всі, кажуть у міському управлінні транспорту та зв'язку. Їх мають замінювати резервні машини. Таких у місті було 35, проте перевізники угоди на весь резервний транспорт розірвали. Кажуть, забезпечувати його утримання їм не вигідно.

– Так як немає резерву, немає чим підмінити, якщо він поламався, а таке є, тому що транспортні засоби ламаються, люди теж хворіють, сьогодні щодня десь 5 автобусів не виїжджає на маршрутну мережу. Тільки через те, що немає резервного рухомого складу. Резерву має бути не менше 10%. Має бути в районі 25, а немає жодного, – розповідає начальник управління транспорту та зв'язку Тернопільської міськради Ігор Мединський.

Та й серед самих маршрутів рентабельні далеко не всі. З 34 для перевізників вигідні максимум п'ятнадцять, каже Ігор Мединський. Тому до кожного рентабельного перевізники отримували й один-два збиткових маршрути. Якщо вартість проїзду не зросте – перевізники налаштовані серйозно, каже чиновник.

– Перед вами в мене сидів ще один маршрут, який ставить питання: або ви щось робите, або ми також з'їжджаєм з 28 маршруту. Також 31 в нас ставить питання: або буде якась зміна, або ми з'їжджаєм з маршруту всі, розриваєм угоди. І ця реакція може бути такою, як я казав, що лишиться 15 маршрутів, які просто фізично ніколи не справляться з тим пасажиропотоком, який є в Тернополі, – каже Ігор Мединський.

Поки сторони знаходять компроміси, проте нові розрахунки перевізників виконавчий комітет Тернопільської міськради відхиляв вже двічі. Рентабельним підприємці важають тариф у щонайменше 2 гривні 80 копійок, а то й три гривні. Може й не на стільки, але подорожчання проїзду у маршрутних таксі Тернополя все ж назріває, кажуть в управлінні транспорту та зв'язку міської ради.