додому Новини У Тернополі не буде води: 9 та 10 листопада планово промиватимуть водопровідні...

У Тернополі не буде води: 9 та 10 листопада планово промиватимуть водопровідні мережі

600

vodaНаступного тижня у Тернополі та навколишніх селах не буде води. 9 та 10 листопада комунальне підприємство “Тернопільводоканал” проведе традиційне планове промивання водопровідних мереж. Тож комунальники закликають тернополян не чекати до останнього, а завчасно запастись водою.

Тернополян на два дні залишать без води. З 00 годин 9 листопада по 24 годину 10 листопада у місті та навколишніх селах буде припинено водопостачання. Промивання водопровідних мереж здійснюють двічі на рік навесні та восени, його метою є покращення якості питної води. В цей час у місті працюватиме близько 30 колонок-качалок у різних мікрорайонах Тернополя.

– Протягом певного періоду експлуатації водопровідних мереж і водопровідної системи осад заліза назбирується у резервуарах чистої води і назбирується в самих водопровідних трубах. Залізо окислюється і опадає у вигляді осаду. За пів року цей осад досягає певної критичної маси і, відповідно, починає вимиватися з стінок водопровідної мережі і безпосередньо може потрапляти в помешкання наших споживачів. З метою, щоб не допускати такого локального погіршення якості води, ми якраз і проводимо промивання мереж. Щоб знову ж таки досягнути безпечного рівня концентрації цього осаду, а точніше зняти його з внутрішніх стінок водопровідних труб, щоб і надалі гарантувати нормальне водопостачання в оселі наших споживачів, – розповідає директор КП “Тернопільводоканал” Володимир Кузьма.

Поруч з промиванням будуть виконані й інші роботи, які неможливо зробити на той час, коли у мережі присутня вода.

– Мова йде зокрема про заміну запірної арматури на водопровідній мережі, заміну пожежних гідрантів, виконання врізок у водопровідну мережу, а також ряд ремонтних робіт на водопровідно-насосних станціях, які неможливо провести під час наявності води в мережі, – каже Володимир Кузьма.

Поступове відновлення водопостачання центральної частини міста, а також мікрорайонів “Новий світ” та “Старий парк” планують розпочати вже з 20 години 9 листопада. У помешканнях решти мікрорайонів Тернополя та навколишніх сіл вода почне з’являтися від 6 години 10 листопада. Проте комунальники застерігають, що до споживання в питних цілях чи приготуванні їжі вода ще буде непридатною, оскільки міститиме підвищену дозу хлору.