додому Новини У Тернополі навчились капітально ремонтувати тролейбуси

У Тернополі навчились капітально ремонтувати тролейбуси

596

vlcsnap-2016-03-17-17h34m58s899У Тернополі навчились капітально ремонтувати тролейбуси. Перша ластівка, оновлений тролейбус, вийде на лінію уже в п’ятницю, 18 березня.  У “Тернопільелектротранс” розповідають, що до цього часу несправні машини відправляли на ремонт у Дніпропетровськ. Це було довго і дорого, тому вирішили ремонтувати машини самотужки. Переваги – очевидні.

Донедавна ремонтувати тролейбуси було невигідно, розповідають у “Тернопільелектротрансі”. Відправляли їх у Дніпропетровську область, проте за гроші, витрачені на ремонт однієї машини у Чехії можна було купити дві, тому обрали те, що вигідніше.

– На капітальний ремонт ми віддаємо тролейбуси і платимо в межах 800 тисяч гривень а тролейбуси, які ми купляємо в Чехії, на той час курс євро був 10-16 гривень, і зараз те, що ми маємо. То нам обходився тролейбус такий самий аналогічний 13,5 тисяч євро. Плюс розмитнення. Це було в межах десь 50 тисяч. Тобто ми за один капітальний ремонт мали можливість придбати дві одиниці, – розповідає директор КП “Тернопільелектротранс” Андрій Мастюх.

Гроші на відновлення електротранспорту виділила міська рада.

– На цей рік виділено 900 тисяч гривень. Ми будемо пробувати за ці кошти зробити 5 кузовів. Якщо мова йде про 180 тисяч, то ми вліземся, але бачимо, що робиться зараз, долар вверх і вниз. Метал чогось прив’язали до долара, хоча він виробляється в Україні і він взад- вперед так само скаче, але я думаю, що будемо докладати максимум зусиль, це в наших інтересах, максимальну кількість одиниць зробити, – каже Андрій Мастюх.

Минулого року капітальний ремонт провели у одному тролейбусі, який курсує Тернополем. Цьогоріч планують відремонтувати п’ять. Один із них уже з п’ятниці 18 березня курсуватиме містом.