додому суспільство У Тернополі нагородили лауреатів та переможців конкурсу імені Володимира Лучаковського

У Тернополі нагородили лауреатів та переможців конкурсу імені Володимира Лучаковського

435

У Тернополі нагородили лауреатів та переможців конкурсу імені Володимира Лучаковського. Відзначення інтелектуальної та професійної еліти міста у номінаціях "Вклад в історію" та "Майбутнє створюється сьогодні" запровадили торік. Як і обіцяли організатори, конкурс став щорічним. У 2012 році премії імені першого українського бургомістра Тернополя отримали екс-міський голова Анатолій Кучеренко та медик-науковець Володимир Бігуняк. Цього разу переможцями стали поет, композитор, драматург, член національної Спілки письменників та спілки журналістів України Олександр Смик та підприємець, меценат і колекціонер Тарас Демкура.

ЧИТАТИ ЩЕ: Велика родина Лучаківських потребує вивчення

Цього разу начальник управління культури Тернопільської міської ради Олександр Смик розповідає не про сам захід, а про свої враження. Адже став переможцем конкурсу імені Володимира Лучаковського у номінації "Майбутнє створюється сьогодні". Каже, надихається роботою самого Лучаковського, – першого українського бургомістра Тернополя, який робив наше місто кращим. І нині був би радий бачити його процвітання.

– Мені приємно, що ми сьогодні говоримо про практичні речі. Про "Український дім", про "Співоче поле", про меморіальні дошки, про кінотеатри збережені, про музей новий "Літературне Тернопілля". Ремонти робились колись в 78-80 роках, інстументи отримувались в 90-му році, а ти міг прийти, щось перевернути, зворушити. Але сам ти ніколи цього не зробиш. Це командна премія, – розказує переможець конкурсу у номінації  "Майбутнє створюється сьогодні" Олександр Смик.

У номінації "Вклад в історію" перемогу здобув меценат та колекціонер Тарас Демкура. Цьогоріч він допоміг відкрити світові творчість талановитого скульптора, який жив і творив на Тернопільщині, Іоанна Георга Пінзеля. Проте відмовлятися від роботи, яка приносить неймовірне задоволення, не збирається.

– Вже сьогодні ми почали ремонт кімнати Пінзеля в обласному краєзнавчому музеї. І 23 травня будемо її відкривати. Вона буде в зовсім новому дизайні, окреме приміщення виділене для цього. Просто я люблю те, що роблю і дуже приємно, що громада це оцінює. Пропонуую іншим долучатися до таких проектів для збереження цінностей нашого краю, – каже переможець конкурсу у номінації "Вклад в історію" Тарас Демкура.

ЧИТАТИ ЩЕ: Минає 175 років з дня народження видатного тернопільського бургомістра В. Лучаківського

Кандидатів на конкурс пропонували вищі навчальні заклади, засоби масової інформації та громадські організації міста. Переможців нагородили дипломами та сертифікатами на суму 3 тисячі гривень, номінантів – відзнаками. Конкурс, кажуть організатори, буде щорічним.