додому Новини У Тернополі на “циганці” відбувся чемпіонат з плавання на відкритій воді

У Тернополі на “циганці” відбувся чемпіонат з плавання на відкритій воді

532
У Тернополі на “циганці” відбувся “Кубок Тернопільського ставу” – чемпіонат з плавання на відкритій воді. Понад 130 учасників із 18 міст України, зокрема зі Львова, Чернівців, Білої Церкви, Житомира, Кропивницького, Дніпра та Києва змагались за першість у категоріях дитячі та юнацькі, також дорослі + 25 років. Найстаршому учаснику змагань з плавання на відкритій воді – 75 років, наймолодшому -10. На заході побувала наша Христина Черешнюк.
Леся Шклярук, учасниця “Кубку Тернопільського ставу” з Кривого Рогу, вже одинадцять років займається плаванням. Жінка називає себе любителькою, адже основна її робота – рятувати життя людей, вона медик. Утім це не заважає спортсменці систематично відвідувати басейни.

Леся Шклярук ділиться: “Один раз я попала на Чемпіонат України в Ялті у 2010 році і просто закохалась в плавання. Спорт допомагає нам розслабитись. Тренування звичайно регулярні: рази 3-4 в тиждень”.

Таких плавців-любителів, як Леся і не тільки, у Тернопіль приїхало понад 130. Все, аби взяти участь у щорічних змаганнях з плавання на відкритій воді “Кубок Тернопільського ставу”, який провели в районі відпочинкової зони “Циганка”. Професійні плавці, а також аматори із 18-ти міст України, зокрема зі Львова, Чернівців, Білої Церкви, Житомира, Кропивницького, Дніпра та Києва змагались за першість по категоріях віком від 10-ти до 75 років. Турнір турніром, утім для організаторів заходу важливим було саме безпека учасників, особливо наймолодших!

Ігор Кухарьов, в.о. президента Української Плавальної Асоціації “МАСТЕРС”, каже: “Діти наші всі стартують з буями, крім того є катер спасальний, крім того, є два катери рефери і чотири катамарани, які будуть дивитись за дітьми”.

Судді оцінювали плавців за витривалістю, за технікою плавання на відкритій воді і звичайно, за швидкістю. Що стосується самої тернопільської водойми, кажуть організатори – вона є чудовою локацію для проведення таких змагань.

Павло Дзюбановський, викладач з плавання, організатор “Кубку Тернопільського ставу”, радіє: “Воно є безподобне, в нас є вся інфраструктура для того, щоб проводити такі чемпіонати в нашому місті”.

Схожі змагання у нашому місті проводять вже вп’яте, вдруге – на тернопільському ставі.