додому здоров'я У Тернополі на прийом до лікаря можна записатися через інтернет

У Тернополі на прийом до лікаря можна записатися через інтернет

671

zapis_na_prijom_2На прийом до лікаря тепер можна записатися через інтернет. Медицина частково відмовляється від радянських стандартів і впроваджує електронний документообіг, за допомогою якого тернополяни зможуть записуватися на прийом до лікарів через Інтернет та викликати їх додому, а медики – здійснювати контроль за хворими та проводити облік відвідувань пацієнтів.

Кілька років тому у міських лікувальних закладах впровадили пілотну систему електронного запису пацієнтів. Тоді це робилося за гроші спонсорів і кінцевого результату вона так і не досягла, оскільки її перестали фінансувати. Минулого року міський бюджет виділив понад 340 тисяч гривень на впровадження такого інтернет ресурсу, який цього року запустили у дію.

– Створений інформаційний портал. Оскільки ви знаєте, ви самі засоби масової інформації. І ви знаєте великий вплив засобів масової інформації, в тому числі і інтернет-ресурси, на пацієнта. З якою метою створювався цей портал? Одна з частин цього порталу – це запис пацієнта до лікаря, але це не був основний момент створення Веб-порталу. Основний момент порталу – це є розділ для пацієнта, тобто інформація для пацієнта, – розповідає директор ТОВ ” Медіасофт” Оксана Фіцак.

Записатися на прийом до сімейного лікаря можна за телефоном 52-46-50 або через інтернет-сайт www.medical.te.ua. Реєстуючись, ви повинні вказати вулицю, на якій мешкаєте, і номер будинку. Вам призначать лікаря, з яким ви узгодите час прийому. Прийти на нього можна буде наступного дня. Та не забутьте взяти з собою документ, що засвідчує вашу особу для підтвердження інтернет-реєстрації. Попри інтернет-чергу працюватиме і жива, час прийому назначається згідно з графіком лікаря.

– Конкретна квартира і ті особи, які в ній проживають, зареєстровані постійно або тимчасово, вже мається інформація в паперовому носії, яка затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я. Електронна база, вона дублює оцей паперовий носій. Механізм запису прийому до лікаря, коли вводяться певні реквізити і система бачить, що мова, власне, про цього пацієнта, – говорить головний лікар Центр первинної медико-санітарної допомоги Микола Медвідь.

Медики стверджують, що система інтернет-порталу, наразі недосконала. але прогресивна. Вона не тільки полегшує та пришвидшує роботу людей, а й дає можливість краще працювати лікарям, оскільки в одній базі у них будуть усі дані про хворих.

– Передбачено програмою ” Здоровя тернополян”, там навіть вказана розрахункова сума, яка потрібна для цього протягом каденції до 2018 року. Є два аспекти: перший – юридичний, про який колеги казали, тобто на сьогоднішній день ще нема юредичних підстав повністю замінити, і другий- це фінансова сторона. Тобто якщо буде виконуватись бюджет і міська рада буде мати можливості впроваджувати, виділяти кошти на це, то підстави і початок для цього є. Ми сьогодні зрушили величезний пласт роботи, до якого будем долучатися, – каже начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради Ростислав Левчук.