додому здоров'я У Тернополі на День Валентина масово здаватимуть кров

У Тернополі на День Валентина масово здаватимуть кров

452

Провести День Валентина з користю закликають тернополян. "Здай кров – поділись життям", таку акцію проведуть в Тернополі за ініціативи туристичного клубу "Файні мандри". Тернополян закликають здати кров в Тернопільський центр переливання крові. Долучатися до акції просять не лише в День Валентина, а постійно ставати донорами та популяризувати такий вид допомоги.

80% українських донорів – родичі та знайомі хворих. І лише 10% здають кров добровільно. Організатори акції "Здай кров – поділись життям" закликають до постійного донорства. Потреба в крові є завжди.

 
– Нам робили зауваження, щоб ми не приходили в один день 50 чоловік. Тобто, краще приходити по 5 чоловік 10 днів, це мабуть, буде краще. Ми робимо не масову здачу в один день, а ініціюємо, в першу чергу, в туристичному колі, закликаємо дівчат, хлопців, яких знаємо. Зараз просто зима, багато хворіє, кров не здає, бо хворий чи не може здати. А в нас серед туристів когорта людей, в яких імунітет трошки кращий, ми не вживаємо алкоголю, не палимо, – розповідає голова туристичного клубу "Файні мандри" Роман Задорожний.

Долучитись до акції просять і тернополян. Стати донором може кожна людина віком від 18 до 45 років, яка важить більше 50 кілограм, має паспорт та не має протипоказів до донорства.

– Хто має змогу, ми закликаємо, запрошуємо. Це ще одна нагода закликати до здорового способу життя. Бо ті, хто долучився, ми їх інформуємо в соцмережах, що за три дні до здачі крові, треба нормально висипатися, наїдатися, курити, пити не можна. Таким чином стимулюємо на тих кілька днів тих, хто десь там не дуже дбає про своє здоров'я, щоб вони це зробили і нормально здали кров. Загалом я б рекомендував це робити, в мене є багато знайомих, які здають кров періодично і вони себе добре почувають, – каже Роман Задорожний.

Детальнішу нформацію про акцію "Здай кров – поділись життям" можна знайти у Facebook. А долучитись до неї можна прийшовши в Тернопільський центр переливання крові і стати донором.