додому духовність У Тернополі на березі ставу провели богослужіння та освятили воду

У Тернополі на березі ставу провели богослужіння та освятили воду

1473

19 січня християни святкують третє і завершальне свято різдвяно-новорічного циклу – Водохреще. У цей день по всій Україні освячують воду, бо вважають, що цього дня вона має цілющі властивості. Як обряд хрещення відбувався у Тернополі – далі у сюжеті.

19 січня –  християни святкують Хрещення Господнє. У Тернополі у цей день провели богослужіння та освятили воду на березі Тернопільського ставу. Тут зібралось чимало вірян – адже вони знають, що освячена у цей день вода має цілющі властивості.

-Це вода, яка зберігається рік, не псуючись. У різних випадках. Наприклад там, хтось чогось настрашився, погано спить. Це от взагалі захищає. Так, як і стрітенська свічка, так і свячена вода охороняє від всякого поганого.

Це наша християнська традиція. Це по-перше. По-друге, ця вода вона дуже життєтворна. вона роками збирається, ніякого осадку, ніякого нічого не буває, так як така звичайна вода. як довго в посудині – то там зелене знизу буває, а у цій воді ніколи.

Це свята вода. Це наші традиції, наші звичаї. Ніде більше такого нема – лише в християн.

Спочатку отці освячують воду у великій бочці, триразово занурюючи хрест. А пізніше тернополяни набирають освячену воду у свої посудини. Нею кожен госпо­дар кропить усіх членів сім’ї, хату, криниці.