додому Головні У Тернополі на базі однієї із лікарень відкрили сучасне реабілітаційне відділення для...

У Тернополі на базі однієї із лікарень відкрили сучасне реабілітаційне відділення для поранених захисників і захисниць

110

Місце, де відновлюють не лише тіло, а й дух. У Тернополі на базі однієї із лікарень відкрили сучасне реабілітаційне відділення для поранених захисників і захисниць. Новий простір складається зі стаціонару на 20 ліжкомісць і модульного корпусу площею у 200 квадратних метрів. Будівництво стартувало у вересні 2024 року завдяки підтримці благодійного фонду Move Ukraine.

“Наша компанія “Будмол” виграла тендер в Швейцарського фонду “Move Ukraine” на будівництво реабілітаційних центрів. Конкуренція була дуже велика, але коли вони побачили, що в нас екологічний сертифікат на екологічність нашого виробництва, ми взялися за роботу. Наша команда працювала без вихідний, навіть у суботу й неділю і ви бачите, яке приміщення вийшло. Воно зроблене по всіх новітніх технологіях”, – розповідає віцепрезидент Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати, власник компанії “Будмол” Тарас Демкура.

Ще 9 мільйонів гривень на облаштування виділила лікарня спільно з Національною службою здоров’я. У новому відділенні пацієнти проходитимуть фізичну, психологічну та мовленнєву терапію. Тут облаштовані зали для ерго- і фізіотерапії, кабінети масажу, апаратної реабілітації, логопеда й психолога.

“Команди були створені раніше, вони працювали по відділеннях, але от такого простору не було. На сьогоднішній день ми розуміємо, як ніколи, як потрібне таке відділення в великій багатопрофільній лікарні”, – зазначає директорка департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОВА Ольга Ярмоленко.

Сьогодні тут вже проходять реабілітацію захисники. Один із них — Володимир Ніколайчук, з позивним “Павук”. Свій бойовий шлях захисник розпочав ще у 2015 році. Стояв на обороні країни і після початку повномасштабного вторгнення. Спершу служив у 10-тій окремій гірсько-штурмовій, згодом – у 33-тій окремій механізованій бригаді. Поранення отримав у січні цьогоріч на Курахівському напрямку. Втратив обидві ноги. Захисник вже переніс з десяток операцій. Сьогодні він поступово відновлюється та готується до протезування. Каже, головне зараз — це не зупинятися.

Стаціонарні реабілітаційні відділення обов’язково мають працювати в надкластерних медзакладах. На Тернопільщині ці вимоги виконані. Також такі відділення функціонують у 6 із 7 кластерних лікарень області. А ще послуги реабілітації надають навіть у медзакладах, де окремих відділень офіційно не передбачено. Це дозволяє охопити більше пацієнтів і зробити повернення до звичного життя доступнішим для кожного.