додому благоустрій У Тернополі можуть зупинитися маршрутки

У Тернополі можуть зупинитися маршрутки

410

У Тернополі можуть зупинитися маршрутки. Так стверджують перевізники, які сьогодні пікетували під стінами управління транспорту, комунікацій та зв’язку Тернопільської міської ради. Вони вимагають підняти вартість проїзду у маршрутному таксі до двох з половиною гривень. Перевізники запевняють, за існуючим тарифом у дві гривні зароблених грошей заледве вистачає на паливо та зарплатню водіям, а на ремонт автобусів грошей не залишається.

Віталій, водій маршрутного таксі №3: "Колись заправлялися, як ми заправлялися на 200 на 300 гривень, зараз 450-500".

Іван Задорожний, голова асоціації міських перевезень Тернополя: "Ми працюємо тільки на одне, на дизпаливо, яким заправляється автобус, на податки, зарплату. А технічний стан ми вже не можемо утримувати автобусів. Ми зараз навіть в ноль не виходимо, ми зараз в збитках вже, ми зараз в збитках. І зараз з першого числа дизпаливо знов піднімається, піднімається дизпаливо і запчастини, каждий день вони піднімаються".

Основна проблема, кажуть пікетувальники, аби перевозити пасажирів безпечно і якісно – потрібні гроші на утримання в належному стані і ремонт автобусів. А несправності, зважаючи на стан доріг у місті, виникають доволі часто.

Віталій, водій маршрутного таксі №3: "Проїхав три круга – побив ресору. Автобус стає на бік – мушу з'їхати в гараж. З'їхав в гараж, поки я, поки привезли запчастини, поки ми зремонтували, поки то всьо зробили – я виїхав під вечір. Відповідно я ні зарплати фактично свої не получив, відпрацював. Ну, нам та як би за то що ми ремонтуємо самі автобуси, нам скажем так, пообідав, шеф дає пообідати там чисто по людськи, тому що він так само з цього не заробляє. Ну і нам не вигідно, на даний момент ми так само в критичній ситуації, тому шо я приходжу додому – в мене двоє дітей, приходжу додому і так само мушу принести шось".

Іван Задорожний, голова асоціації міських перевезень Тернополя: "Ми вже розрахунки з червня місяця подали. Пройшли вони були вже перевірку, наші розрахунки і 5 грудня було виконкомом відхилено. Ми знов подали розрахунки і зараз хочем, вимагаєм щоби вже нам винесли на виконавчий комітет і прийняли нам тариф".

Вимога у перевізників – підняти вартість проїзду у маршрутному таксі Тернополя до 2 гривень 50 копійок. Начальник управління транспорту комунікацій та звязку міської ради Ігор Мединський повідомив – нині подані перевізниками розрахунки, які мали б доводити вмотивованість підняття вартості проїзду у маршрутках, вивчають у антимонопольному комітеті та тарифній комісії при міській раді.  

Ігор Мединський, начальник управління транспорту, комунікацій та зв’язку міськради Тернополя: "Так як були застереження чи погрози фактично, про те що вони зупиняться, що вони не виїдуть на маршрутну мережу, ви чули які проблеми вони висловлювали, от, єдине, що мені вдалося їх попросити про те, щоби вони обходилися без крайнощів, про те щоби вони все ж таки забезпечували безпечні, якісні громадсько-пасажирські перевезення, що їхнє питання не відкладено і їм не сказано так чи ні. Ця інформація, яка поступила в вигляді розрахунків, в вигляді звернень від перевізників, вона буде якомога швидше опрацьована".

Перевізники ж попереджають, якщо тариф на проїзд не піднімуть, вони будуть вимушені зупинитися.