додому духовність У Тернополі можна помолитися до Дубенської ікони Матері Божої

У Тернополі можна помолитися до Дубенської ікони Матері Божої

501

У Тернополі можна помолитися до Дубенської ікони Матері Божої. Святиня перебуватиме в храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що на вулиці Клима Савури у Тернополі до двадцять другого червня. Люди звертаються до ікони Дубенської Матері Божої, аби отримати душевний спокій для себе та рідних, наповнити зболені душі вірою та надією на Боже Милосердя.

Перша згадка про чудотворну ікону Дубенської Божої Матері датована 1565 роком, коли князь Костянтин Острозький запросив подорожніх на ночівлю до себе.

Отець Роман Луговий, священик храму Різдва Пресвятої Богородиці в Тернополі: "Серед тих подорожуючих була одна жінка з вадами зору, вона була сліпа і після того як вона поклонилася цій іконі, вона прозріла, вона побачила світ Божий. Після цього надзвичайного дива Констянтин Острозький не міг цю ікону тримати в  себе і віддав її в Дубенський монастир на Рівненщині".

На поклоніння чудотворній іконі до Дубенського монастиря з’їжджалися вірні не тільки з України, а й Польщі, Білорусі та Молдови. Перед тим, як монастир мали захопити, монахам явилася Богородиця та наказала вивезти образ на чернігівські землі. Там в той час в одному з містечок лютувала епідемія чуми. Коли навколо нього хресним ходом обнесли ікону, хвороба раптово зникла. Під час богослужінь ікона Дубенської Матері Божої часто мироточила, люди, торкаючись до неї – виліковувалися від різних хвороб – раку, до незрячих повертався зір.

Отець Роман Луговий, священик храму Різдва Пресвятої Богородиці в Тернополі: "В першу чергу це робить віра, це не робить матеріал, ікона, це робить той, хто на ній зображений – Пресвята Богородиця. Ми звертаючись з вірою, отримаємо все що просимо. Віруючи в слова Ісуса Христа: "Що поросите, в ім'я Моє, то і отримаєте." А звичайно Матір Ісуса, яка була разом з Ним впродовж всього життя, це найбільший друг, який на сьогоднішній день чує ті молитви і доносить до Свого Сина і до Нашого Спасителя".

Помолитися та приступити до ікони Дубенської Божої Матері можна в храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що на вулиці Клима Савури у Тернополі.

Отець Роман Луговий, священик храму Різдва Пресвятої Богородиці в Тернополі: "Зранку можна прийти на богослужіння, на літургію, потім служать молебен до Пресвятої Богородиці. Ввечері о 18 годині служиться акафіст, а в кінці відбувається єлеопомазання, де є часточки того мира, з цієї ікони, яка мироточила. Ми дійсно віруємо, ми не звертаємося до матеріалу, а звертаємося до Пресвятої Діви, яка вболіває за кожного із нас. В цей час, не такий вже легкий, коли багато є спокус і духовне життя наше є немічне, хворе, ми всі потребуємо цієї підтримки, цього ліку, заступництва і молитов".

Ікона Дубенської Божої Матері перебуватиме в храмі Різдва Пресвятої Богородиці до 22 червня. Священики запрошують тернополян, церква відкрита впродовж дня.