додому благоустрій У Тернополі може погіршитись якість води

У Тернополі може погіршитись якість води

459

У Тернополі може погіршитись якість води. З 24 березня у місті чистять, промивають та дезінфекують резервуари чистої води на водопровідних насосних станціях. У цей час вода може бути неприємною на запах та непрозорою. У комунальному підприємстві "Тернопільводоканал" кажуть, таке промивання резервуарів гарантує городянам якісне водопостачання, а ймовірність погіршення якості води хоч і є, проте дуже мала.

Двічі на рік, напочатку і наприкінці опалювального сезону, "Тернопільводоканал" промиває резервуари чистої води на насосних станціях. Така очистка резервуарів – запорука чистої води, запевняють у водоканалі. Найоптимальніший варіант проводити її двічі на рік. На підприємстві немає спеціальної станції очистки води, пояснюють водоканалівці, тому окис заліза осідає на дні резервуарів. Очищають їх механічним способом. Всього у Тернополі 12 резервуарів чистої води. Промиватимуть їх до 4 квітня.

– Зумовлено з однієї сторони досить зношеному стану самих мереж, які підтоплються інтенсивній корозії. Також у нашій водії, яка береться повністю з підземних джерел, є високий вміст природнього заліза. При реагуванні з повітрям це залізо осідає у вигляді осаду. Протягом півроку ця кількість стає критичною і є необіхдність його вимити з мереж, – розповідає директор КП "Тернопільводоканал" Володимир Кузьма.

Мета таких заходів – забезпечити тернополян якісною питною водою. Водночас комунальники застерігають: можливе локальне погіршення води. Вона може мати неприємний запах чи бути непрозорою. Водоканалівці кажуть, що загрози для здоров'я тернополян немає. А на період промивання резервуарів рекомендують воду відстоювати чи кип'ятити.

– Ми маємо справу з досить складним комплексом технологічних споруд, то можливі, бували у нас такі випадки, що було локальне погіршення води могло мати місце. Якщо би десь в мережі люди побачили, що вода подається з бурим відтінком, це не обов'язково через промивання, але вони будуть бачити, що цю воду бажано не вживати в питних цілях. Якщо ж вода подається і візуально вони бачать, що вона нормальна, прозора, немає сторонніх запахів, то цю воду можна вживати, – радить Володимир Кузьма.