додому Головні У Тернополі ліхтарі з ртутними лампами замінять на енергоощадні світлодіодні

У Тернополі ліхтарі з ртутними лампами замінять на енергоощадні світлодіодні

1287

Всі мережі вуличного освітлення Тернополя модернізують цього року – відповідне рішення прийняли на сесії міської ради. Зокрема, ртутні лампи планують змінити на сучасні світлодіодні.  Нові лампи дають більше світла і, водночас, є втричі економнішими, зазначає влада міста.

Дві тисячі ртутних ламп зараз забезпечують зовнішнє освітлення Тернополя. Це вже вчорашній день і потрібно щось змінювати, кажуть у міській раді. Тим більше, аналоги ртутних ламп – сучасні ЛЕД – світильники енергоощадніші, мають значно більшу інтенсивність та світловіддачу.

– Ми пропонуємо протягом 2018 року в зовнішньому освітленні міста Тернополя повністю відмовитися від використання ртутних ламп, забезпечити їх одночасне протягом року заміну 2 тисяч на аналогічні “ледовські” системи. ЛЕД-лампа на сьогодні дає 140 люмінів на ват спожитої електроенергії. Для прикладу, ртутна лампа дає порядка 15 – 20 люмінів на ват. Тобто, різниця фактично в 10 разів, – говорить заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський.

Термін експлуатації ЛЕД-лампи – 50 тисяч годин. Якщо врахувати те, що в добу вона горить вісім годин, то її можна буде використоввати впродовж 14 -15 років.


– Протягом 3 років, за рахунок тільки зменшення споживання електроенергії, ми повністю окупаємо витрати, пов’язані з заміною даних ЛЕД-ламп. Для того, щоб не використовувати кошти бюджету розвитку міста, не відтягувати їх від капітальних видатків, зокрема, ремонту доріг та інших потреб міських. Пропонується отримати кредит, для того, щоб здійснити закупівлю протягом одного року і одразу це замінити, – каже Владислав Стемковський.

Відтак, на сесії міської ради прийняли рішення вже у 2018 році розпочати роботи з модернізації усіх мереж вуличного освітлення Тернополя. Зокрема – у планах взяти кредит для придбання майже 2000 тисяч нових ліхтарів для зовнішнього освітлення.

Вже влітку розпочнуть роботу з заміни старих ліхтарів з ртутними лампами на світлодіодні на усіх вулицях, міжквартальних проїздах та дворах. Старі ліхтарі з ртутними лампами експлуатуються у місті вже понад 40 років, вони є технічно застарілими. А нові лампи, окрім того, що будуть краще освітлювати місто, також є втричі економнішими.