додому суспільство У Тернополі крадуть туї. Міліція затримала підозрюваного

У Тернополі крадуть туї. Міліція затримала підозрюваного

522

Минулої ночі на бульварі Данила Галицького у Тернополі знову намагались викрасти тую. Та екозлодія щось злякало, він залишив дерево та втік. До цього з бульвару поцупили уже 10 туй. Ще 6 – у мікрорайоні Дружба кілька тижнів тому – з подвір’я на вулиці Бережанській півметрові дерева вкрав безхатченко. У такий спосіб чоловік вирішив підзаробити, туї відніс у центр міста, де й продав випадковій перехожій. Наразі правоохоронці перевіряють причетність крадія до інших крадіжок туй, зокрема і цієї ночі.

12 листопада з бульвару Данила Галицького у Тернополі зникло 6 туй, наступного дня ще 4. Вранці вирвану тую на бульварі Данила Галицького випадково побачила тернополянка.

Тернополянка: "Оце було видерте, і я взяла лопати позичила і закопала його. А це все он повидирали, а ви от там бачили,  що з лавками робиться".

40 туй висадили на бульварі Данила Галицького ще у серпні і саме навколо нового дитячого майданчику.

Олег Соколовський, заступник начальника управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міськради: "Тому що туя виділяє фітоциди і вона знищує мікроби, і ми по периметру висадили туї, щоб створити такий мікроклімат для дітей, тобто новий майданчик, ці туї, щоб все сприяло для оздоровлення діток".

Крадуть туї не лише з бульвару. В серпні з моста, що з'єднує Руську та Степана Бандери, зникло 4 дерева мобільного озеленення. А кілька тижнів тому на масиві "Дружба" з приватного подвір’я на вулиці Бережанській викрали ще 6 туй. Справою займаються правохоронці. Останню крадіжку вдалось розкрити.  

Петро Колісник, начальник сектору зв'язків з громадськістю УМВСУ в Тернопільській області: "34-річний тернополянин зізнався, що саме він викрав 6 таких дерев з приватного подвір'я на вулиці Бережанській. Правоохоронці перевіряють його причетність до інших таких крадіжок".

За фактом крадіжки туй на бульварі Данила Галицького правоохоронці також відкрили кримінальне провадження. Комунальники ж сподіваються знайти викрадача за допомогою відеокамер.

Олег Соколовський, заступник начальника управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міськради: "Ми думаємо, що найближчим часом ми виявимо хто це зробив, тому що там є відеокамера, тому що перших шість туй коли крали, був дощ, то останні випадки дощу не було. Відеокамера це фіксує, і цим займаються зараз правоохоронні органи, і думаємо, що найближчим часом цей екозлодій буде зловлений".

У міській раді підраховують: цього року викрали майже 20 туй, вартість однієї – понад 200 гривень, відтак збитки для міста сягають 4 тисяч гривень.