додому благоустрій У Тернополі із 1 квітня тариф на проїзд у маршрутці буде 2...

У Тернополі із 1 квітня тариф на проїзд у маршрутці буде 2 грн.50 коп.

370

Проїзд у маршрутках Тернополя таки подорожчає. Сьогодні виконавчий комітет міської ради ухвалив рішення, за яким із першого квітня разовий проїзд у маршрутному автобусі міста коштуватиме 2 гривні 50 копійок. Підставою до подорожчання проїзду стали розрахунки перевізників, які стверджують, що за дві гривні їздити нерентабельно.

Олег Горошок, директор підприємства-перевізника: "Виручка складається на сьогоднішній день, будем говорити, чисто 350-400 гривень, а на деяких маршрутах і 150. Розумієте, тобто є 2-3 таких більш-менш рентабельних маршрутів, а основна маса, це там немає виручки, а мусить їздити автобус. Просто на просто не буде за що заправляти і чим за що ремонтувати рухомий склад. Повірте, на сьогоднішній день тарифи в нас на проїзд не дуже високі і автоматично не оновлюється так інтенсивно, як раніше оновлювався рухомий склад і саме гірше, щоб, не дай Бог, не став транспорт".

Ігор Мединський, начальник управління транспорту, комунікацій та зв'язку Тернопільської міськради: "Антимонопольний комітет, який розглянувши проект-рішення а також з долученими розрахунками перевізників надав відповідь про те, що немає претензій щодо зміни цих тарифів. Також проект-рішення був поданий на тарифну комісію, яка теж вивчала проект-рішення і розрахунки щодо зміни тарифу і також дала висновок свій".

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "З одного боку це є негатив для тернополян, а з іншого є загроза того, що транспорт може просто зупинитись. Тому враховуючи ті висновки, які дали і громадські слухання, і тарифна комісія, ми швидше за все змушені будем піти на те, щоб підвищити тарифи до два п'ятдесят, але ми будем зараз говорити про ряд умов, які ви берете на себе, що ви виконуєте і ми з цією інформацією тоді можем іти до людей, хоч я і так розумію, що не буде особливо позитивного сприйняття підняття тарифів, але ми будем гарантувати певні послуги, які мають задовільнити наших людей".

Рішення про підвищення тарифу виконавчий комітет міської ради ухвалив одноголосно. То ж із першого квітня одна поїздка у маршрутних автобусах Тернополя коштуватиме дві гривні п'ятдесят копійок. У соціальних автобусах – гривню п'ятдесят, для студентів – сімдесят п'ять копійок. У свою чергу перевізники міста зобов'язалися внормувати графіки руху маршруток та дотримуватися їх, поступово оновити автопарк, до першого липня стовідсотково автоматизувати у маршрутних автобусах озвучення зупинок. Із потеплінням водії дотримуватимуться єдиної форми одягу, приміром, їздитимуть у сорочках, та не палитимуть за кермом. Також перевізники пообіцяли додатково прибирати салони автобусів протягом дня, а не лише перед виїздом на маршрут.