додому здоров'я У Тернополі ініціюють появу інфекційної лікарні

У Тернополі ініціюють появу інфекційної лікарні

570

vlcsnap-2014-11-05-15h30m42s235Тим часом у Тернополі ініціюють появу інфекційної лікарні – на базі інфекціного відділення міської лікарні швидкої допомоги. На таку реконструкцію необхідно 8 мільйонів гривень, каже міський голова Тернополя. З бюджету міста майже мільйон гривень виділили, далі чекають на допомогу від влади області і українського уряду.

– Тернопіль і взагалі Тернопільська область – єдина область в Україні, яка не має спеціалізованої інфекційної лікарні. Сьогодні дуже гостро постає питання, по-перше, в зв’язку з спалахом хвороби Ебола, від чого ми не застраховані, оскільки в нас дуже багато навчається студентів з країн Африки, де зараз власне є спалах хвороби. Тим більше, ми входимо зараз в такий зимовий період, коли буде також підвищення інфекційних захворювань, – розповідають  міський голова Тернополя Сергій Надал.

Спеціалізовану інфекційну лікарню пропонують зробити на базі інфекційного відділення Тернопільської лікарні швидкої допомоги, де нині лікують хворих інфекціями з усієї області. Уже є необхідна проектно-кошторисна документація на проведення реконструкції і ремонту. Необхідна сума на реалізацію задуму – 8 мільйонів гривень. За рештою депутати Тернопільської міської ради офіціно звернулися до обласної ради, облдержадміністрації та кабінету міністрів України.

– Вже майже мільйон гривень міська рада виділила, профінансувала, тому ми звернулися до уряду, до адміністрації, до обласної ради не лишитись байдужими.  8 мільйонів – це не є такі великі гроші, це сума є мізерна і якщо місто долучиться фінансуванням і не буде байдужа область, і кошти добавить уряд, ми зможемо в 2015 році зробити спеціалізовану якісну лікарню з боксованими палатами, з усіма вимогами, які сьогодні ставить Міністерство охорони здоров’я, – каже Сергій Надал.