додому освіта У Тернополі діти виконували твори Лисенка

У Тернополі діти виконували твори Лисенка

427

170 років з дня народження та 100 років з дня смерті композитора Миколи Лисенка виповнюється цього року. Вшанували пам'ять відомого митця у Тернопільській дитячій музичній школі №1. Учні школи виконали твори Лисенка.

Одним із номерів на творчому вечорі пам"яті Миколи Лисенка був виступ Дениса Жукова, учня другого класу музичної школи. Денис грає на фортепіано і вже рік займається вокалом. Хлопець розповідає, талант у нього батьки помітили вже давно, тому й віддали навчатися у музичну школу. На творчому вечорі Денис Жуков виконав романс "Сонце низенько". Музика Лисенка не легка для виконання. Це високий щабель, який учням музичної школи №1 вдалося осягнути.

– Головне віднестися до цього романсу серйозно, з відчуттями. Щоб він пройшов крізь твою душу і тоді все получиться. Головне – це голос і мужність, – пояснює учень 2 класу Тернопільської дитячої музичної школи №1 Денис Жуков.

В рамках програми діти не завжди встигають охопити усі твори класиків, та й не вміють їх виконувати на різних існтрументах. Через творчі вечори діти збагачуються, більше пізнають творчість композиторів. Творча спадщина Миколи Лисенка – особлива. Його вважають основоположником української національної музики.

– Твори Лисенка складні тим, що він більше так вже хотів на класику українську пісню і мелодію поставити. То коли ми чуємо просту мелодію, а вона більше ускладнена, то діти трошечки ще їм тяжко. Але які займаються, які більше професійні, то вони долають, їм це подобається. І сьогодні якраз цей наш концерт святковий і показав, що діти із задоволенням виконують твори і розуміють їх, – каже директор Тернопільської дитячої музичної школи №1 Надія Семчишин.

Родзинкою вечора став уривок з опери Миколи Лисенка "Коза Дереза" у виконанні учнів школи. До справи діти підійшли відповідально, віддано і з натхенням. Дивували молоді виконавці не лише вмінням гарно співати, а й акторськими даними.

– Деякі вважають, що музика – це є таке щось непотрібне. Багато людей люблять співати різну попсу. Треба більше схилятися до української народної музики, яка передвалася віками з покоління в покоління. І я вважаю, що це є правильний вибір. І всіх дітей закликаю, що любіть музику, живіть музикою і  кожен день слухайте музику, – розказує учень 2 класу Тернопільської дитячої музичної школи №1 денис Жуков.