додому культура У Тернополі діє одна з найбільших в Україні шопок

У Тернополі діє одна з найбільших в Україні шопок

594

У Тернополі діє одна з найбільших в Україні шопок. Вже багато років поспіль таке звання отримує шопка у храмі святого апостола Петра, що на вулиці Володимира Великого. Цьогоріч її розміри 20 на 40 метрів. У центрі шопки – новонароджений Ісус, а навколо розгорнулося селище з людьми, звірятами і птахами. Подивитися на це диво та перейнятися різдвяним настроєм священики запрошують у храм всіх охочих. Діятиме шопка до Стрітення, до 15 лютого.

Вертеп у храмі святого апостола Петра – це не лише шопка, а ціле різдвяне дійство. У центрі зображена Пресвята родина з новонародженим Ісусом. Є тут пастушки, які першими дізналися благу звістку про народження Ісуса Христа, ангелята. Чимало елементів у шопці – рухомі. Відтворено тут і українську світлицю. Сім’я у народних костюмах зібралась на Святу вечерю, на столі – кутя. У храмі Святого Петра шопку ставлять ще з 2005 року, з часу відкриття храму. До цього вертеп був у каплиці. Але щороку ця різдвяна композиція змінюється.

Отець Пантелеймон, священик храму св.апостола Петра: "Це такі видатні постаті України: княгиня Ольга, князь Володимир, Митрополит Андрей Шептицький, Патріарх Йосиф Сліпий. Вони є рухомі, їздять. І коли підходять до ясел, то вони кланяються".

Щоб спорудити Різдвяну шопку треба щонайменше 4-5 днів. Вже незадовго різвдяну шопку поповнять також живі тваринки: фазани, куріпки та кролики. Священики храму розповідають, шопка щороку користується великою популярністю серед парафіян: і дорослих, і малих. Подивитися на різдвяне диво навіть приїжджають з інших областей України.

Отець Пантелеймон, священик храму св. апостола Петра: "У такий спосіб люди приходять до церкви. Навіть такі, які рідко ходять церкви, але приходять. І нам ще залишається вже як вони приходять до церкви, то ближче до Бога підвести. Ми надіємося, що це діє на людей, що вони більше навертаються до Господа".

Але найбільше радості від зробленого – дітям. Вони приходять сюди із задоволенням, а йти зовсім не хочуть.
 
Назар, парафіянин храму св. апостола Петра: "Я люблю Різдво. Дуже, дуже люблю. Тут церква і в неї є такі звірятка, клітки і там будуть звірятка сидіти".  

Вадим, парафіянин храму св. апостола Петра: "Подобається. Я минулого року приходив і дуже задоволений".

Мілана, парафіянка храму св. апостола Петра: "Мені тут дуже подобається. Мене найбільше вразило, що там – священики ходять і така каруселька крутиться".

Подивитися на різдвяний вертеп у храмі святого апостола Петра в Тернополі можна буде до свята Стрітення, до 15 лютого. А ще у храм святого апостола Петра запрошують на міні-фестиваль вертепів. Проведуть його 13 грудня, початок о 13 годині. У конкурсі візьмуть участь усі церковні вертепи міста.