Головна Новини У Тернополі будують екологічно чисті котельні на твердому паливі

У Тернополі будують екологічно чисті котельні на твердому паливі

130

Протягом опалювального сезону в Тернополі має запрацювати сім котелень на альтернативних видах палива. Вже сьогодні деякі міські котельні виробляють тепло за допомогою торфу. Це важливий крок на шляху до того, аби Тернопіль став першим містом України, яке на 100 % відмовиться від опалення російським газом. Крім того, такий проект суттєво зекономить вартість опалення. Поки що – для шкіл, садочків та лікарень, а згодом, після прийняття закону, і для житлових будинків тернополян.

Нині у Тернополі монтують сім котелень, на альтернативних джерелах палива – торф’яній крихті. Першими на таке опалення переходять дитячі садки, школи та лікарні. За підрахунками спеціалістів, за опалювальний сезон, завдяки роботі цих котелень, зекономлять більше 8 тис. куб. м. газу та близько 20 мільйонів гривень. Мова йде про так званий фразерний торф. Це місцева сировина, яка дозволить замінити майже 10% споживання газу. Щороку в Тернополі за газ та електрику населення сплачує більше 1 млрд гривень. А ці кошти могли б працювати на економіку міста – каже завідувач сектору з питань енергозбереження управління ЖКГ Тернопільської міської ради Павло Савечко.

Науковці додають: торф дає у декілька разів менше викидів, ніж вугілля. До того ж на котлах стоять спеціальні фільтри, які усувають шкоду. До слова, нова торф’яна котельня у жовтні минулого року з’явилася на вулиці Лемківській, 23. Другий рік котельня на альтернативному паливі працює на базі третьої міської лікарні. За минулий рік там зекономили майже мільйон гривень. Цього року такі котельні будуть практично в усіх мікрорайонах міста.

Будівництво та використання котелень на альтернативних видах палива – важливий крок на шляху того, щоб Тернопіль став першим містом України, яке на 100 % відмовиться від опалення російським газом. Крім того, такий проект суттєво зекономить вартість опалення, поки що для шкіл, садочків та лікарень, а згодом після прийняття відповідного закону і для житлових будинків тернополян.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here