додому Головні У Тернополі блокують склади компанії “Мегаполіс-Україна”, яка торгує сигаретами

У Тернополі блокують склади компанії “Мегаполіс-Україна”, яка торгує сигаретами

460

vlcsnap-2016-01-12-17h20m29s579У Тернополі блокують склади компанії “Мегаполіс-Україна”, яка торгує сигаретами. Активісти різних громадських організацій стверджують – компанія належить російському олігарху, який зокрема виробляє зброю в Російській Федерації. Пікетувальники вимагають у вищої української влади та Антимонопольного комітету санкцій до цієї компанії, аж до заборони її діяльності. Блокувати склади “Мегаполіс-Україна” планують до 14 січня. Акцію, окрім Тернополя, також проводять в Києві, Луцьку, Львові та ще у кількох містах України.

Склади компанії “Мегаполіс-Україна”, яка займається торгівлею сигаретами в Україні, заблокували у Тернополі о п’ятій ранку 12-го січня. Таку акцію розпочали водночас у Луцьку, Рівному, Львові, Києві, Одесі та інших містах України. Офіційно відомо, що торгова компанія “Мегаполіс-Україна” зареєстрована саме в Тернополі, є платником податків. Пікетуючі називають компанію зі збуту сигарет монополістом цигаркового ринку в Україні, при цьому запевняють – торгова компанія є представником російського бізнесу.

– В 2013 році, ще за часів Віктора Федоровича, ця компанія увійшла на український ринок і на сьогоднішній день вона контролює, одні експерти кажуть 70, інші – 90% ринку роздрібної торгівлі. Чому ця тема нам є цікава – тому що власником цієї компанії в Росії , це саме є російська компанія, є Ігор Кесаєв, це є людина, яка є наближена до Володимира Путіна і більше того, він є власником одного з найбільших в Росії заводів зброї, завод імені Дєгтярьова. Україна входить в трійку держав світу, які яка лідирує по споживанню тютюну, ми одночасно кладем гроші в кишені російському олігарху, який виробляє зброю, – розповідає активіст Самооборони Майдану Тернопільщини Іван Ковалик.

Активісти, блокуючи склади компанії, не дозволяють довозити сигарети до торгових точок. В акції об’єдналися такі громадські організації як Самооборона Майдану, Автомайдан, Правий Сектор, УНСО, Цивільний корпус “Азов”, Молодіжний Націоналістичний Конгрес.

– Приємно з того, що всі сили, які ще зародилися з Майдану, зібралися знову разом і знову починають робити спільну справу – боротися проти окупанта в тилу. Давно потрібно нагадати про те, що війна йде і на фронті і тут в тилу, і в тилу вона не менш важлива. Тому зараз спільно з іншими громадськими організаціями ми пікетуємо наразі цигарковий бізнес. Сподіваємося, що ми навмисне їм спеціально принесемо значну матеріальну шкоду і тим самим нагадаємо про те, що ми готові діяти навіть трохи радикальніше, але наразі це така акція нагадування, можна сказати, – каже керівник Тернопільського Правого Сектору Назар Сарабун.

Учасники акції планують блокувати цигаркові склади до двох діб. За цей час, сподіваються, що на їх дії зверне увагу не лише сама компанія, а Антимонопольний комітет України і найвища українська влада – Президент, Парламент, Кабінет Міністрів.

– Нам хочеться, щоби цю компанію саме держава своїми санкціями заблокувала. Тому що ця компанія на сьогоднішній день не внесена в санкційний список. Ми всі дуже багато говоримо про санкції, які мала би вводити Європа, Сполучені Штати, а в той же час наша влада не має вольових рішень, для того, щоби заборонити цю компанію в Україні, – говорить активіст Самооборони Майдану Тернопільщини Іван Ковалик.

– Якщо після цієї акції не буде ніяких результатів і відповідей влади, є всі шанси на те, що ми почнемо діяти зовсім по-іншому, іншими методами, не безстроковими чи строковими акціями, а акціями прямої дії, буквально прямого тиску, – додає Назар Сарабун.

Поки знімальна група “Провінційних вістей” працювала на місці події, ніхто із працівників торгової компанії “Мегаполіс-Україна” прокоментувати ситуацію не зголосився, зсилаючись на те, що на місці немає керівництва. У проханні зателефонувати керівникам й сказати, що їх чекають на інтерв’ю – відмовили.