додому культура У Тернополі артист театру Іван Ляховський презентував першу поетичну збірку

У Тернополі артист театру Іван Ляховський презентував першу поетичну збірку

483

«Двох муз слуга» – збірку поезій з такою назвою презентували у арт-галареї в Тернополі. ЇЇ автор – заслужений артист України, поет, режисер, журналіст та педагог Іван Ляховський. У збірку ввійшли поезії написані упродовж 10 років. Це перше поетичне видання автора. Сам Іван Ляховський не наважується називати себе величним словом – поет.

Для автора презентованої книги, Івана Ляховського, 19 серпня є потрійним святом: поет святкував свій шістдесят третій День народження і презентував книгу «Двох муз слуга». Поетична збірка складається з більш ніж 550 віршів вміщених у 12 розділів.

Іван Ляховський, автор книги, заслужений артист України: "Може вразити слово,  може вразити вчинок, почуття. Це абсолютно точно можу вам сказати, що поезія  – це стан душі. Чи там дощ, чи там квітне сад.// Чи скажімо, моє якесь враження. Ось  ідеш по вулиці, хтось, даруйте, кинув окурок, перепрошую, плюнув на майдані. Це мене вражає. Я дуже вразливий чоловік. І ось і вірш".

Попри поетичну майстерність, Іван Ляховський багатогранна особистість: режисер п’эси “Соломія Крушельницька», у якій ще й грав сам; перекладач кількох десятків творів  на українську мову; автор книги «Актор» про творчі портрети колег, видатних особистостей Тернопілля. Іван Ляховський поєднує акторську і поетичну діяльність. Обидві є для нього улюбленими.

Іван Ляховський, автор книги, заслужений артист України: "Не можу сказати. Повірте мені, це не просто слова. Якби маму запитали кого вона більше любить – сина чи доньку. Це хто його знає. Ех, я би так хотів, якби хто прочитав і сказав: слухайте, він більший поет, як артист. Хоча щиро кажучи, десь публіка тернопільська мене добре визнає, скажімо без такої скромності".

За 10 років поетичної праці натхнення у заслуженого артиста України не закінчилося. На чергову збірку поета вже чекає  двадцять нових віршів. Сам Іван Ляховський, не наважується називати себе величним словом поет поряд із  постатями Франка та Тичини.