Головна культура У Тернополі артист театру Іван Ляховський презентував першу поетичну збірку

У Тернополі артист театру Іван Ляховський презентував першу поетичну збірку

445

«Двох муз слуга» – збірку поезій з такою назвою презентували у арт-галареї в Тернополі. ЇЇ автор – заслужений артист України, поет, режисер, журналіст та педагог Іван Ляховський. У збірку ввійшли поезії написані упродовж 10 років. Це перше поетичне видання автора. Сам Іван Ляховський не наважується називати себе величним словом – поет.

Для автора презентованої книги, Івана Ляховського, 19 серпня є потрійним святом: поет святкував свій шістдесят третій День народження і презентував книгу «Двох муз слуга». Поетична збірка складається з більш ніж 550 віршів вміщених у 12 розділів.

Іван Ляховський, автор книги, заслужений артист України: "Може вразити слово,  може вразити вчинок, почуття. Це абсолютно точно можу вам сказати, що поезія  – це стан душі. Чи там дощ, чи там квітне сад.// Чи скажімо, моє якесь враження. Ось  ідеш по вулиці, хтось, даруйте, кинув окурок, перепрошую, плюнув на майдані. Це мене вражає. Я дуже вразливий чоловік. І ось і вірш".

Попри поетичну майстерність, Іван Ляховський багатогранна особистість: режисер п’эси “Соломія Крушельницька», у якій ще й грав сам; перекладач кількох десятків творів  на українську мову; автор книги «Актор» про творчі портрети колег, видатних особистостей Тернопілля. Іван Ляховський поєднує акторську і поетичну діяльність. Обидві є для нього улюбленими.

Іван Ляховський, автор книги, заслужений артист України: "Не можу сказати. Повірте мені, це не просто слова. Якби маму запитали кого вона більше любить – сина чи доньку. Це хто його знає. Ех, я би так хотів, якби хто прочитав і сказав: слухайте, він більший поет, як артист. Хоча щиро кажучи, десь публіка тернопільська мене добре визнає, скажімо без такої скромності".

За 10 років поетичної праці натхнення у заслуженого артиста України не закінчилося. На чергову збірку поета вже чекає  двадцять нових віршів. Сам Іван Ляховський, не наважується називати себе величним словом поет поряд із  постатями Франка та Тичини.
 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here