додому благоустрій У тернопільських тролейбусах запрацювала автоматизована система озвучення зупинок

У тернопільських тролейбусах запрацювала автоматизована система озвучення зупинок

463

Озвучувати зупинки у тернопільських тролейбусах відтепер буде автоматизована система. Сьогодні автоматизовані комплекти встановили у дванадцятьох тролейбусах. Далі, якщо будуть гроші, в комунальному підприємстві "Тернопільелектротранс" планують облаштувати усі тролейбуси. Така система дозволяє не відволікатись водію, а для пасажирів правильно та вчасно чути назву кожної наступної зупинки.

Ось так відтепер озвучуватиме зупинки у тернопільських тролейбусах автоматизована система. Таке нововведення радо вітають пасажири.

Пані Лілія, тернополянка: "- Це вперше почула і побачила. – Для людей це зручно? – Звичайно зручно".

Не відволікається на оголошення зупинок і водій. Раніше аби озвучити наступну зупинку доводилось голосно кричати на весь салон тролейбуса.

Сергій Ящик, водій тролейбуса: "- Часом кондуктор говорив, часом я оголошував. – А тепер? – Тепер про те, що йдемо на перерву треба трохи кричати і як багато людей, – то обережно двері закриваються треба казати".

Поки що автоматизована система оголошує лише назви зупинок. Згодом, переконує розробник системи Віталій Васильків, будуть лунати фрази – "Будьте обережні, двері зачиняються" та "Не залишайте речей у салоні тролейбуса". Замовлення на виготовлення автоматизованих систем оголошення зупинок підприємство пана Віталія отримало ще минулого року. У вересні випробували першу автоматсистему. У тестовому режимі тролейбус їздив майже два місяці.

Віталій Васильків, директор підприємства, яке виготовляло автоматичні системи оголошення зупинок: "Ми собі за задачу поставили створення системи, яка повністю автоматично працює і не потребує втручання водія чи навіть уваги кондуктора. Пішли шляхом таким, щоб пасажир міг і чути і бачити назву зупинки. Тобто це по суті монітори, які виконані в корпусі такому скажемо "вандалостійкому", воно захищене оргсклом, тобто в принципі установка відповідає умовам безпеки на транспорті".

Побачивши переваги автоматизованоїї системи, в "Тернопільелектротрансі" вирішили встановити такі комплекти на усіх тролейбусах. Проте, через брак грошей, реалізувати це вдалось лише у дванадцятьох. Виготовлення та встановлення одного комплекту вартує приблизно чотири з половиною тисячі гривень. Наразі у "Тернопільелектротрансі" з дванадцяти встановлених оплатили лише п'ять автоматизованих систем.

Володимир Зелінський, перший заступник директора КП "Тернопільелектротранс": "Лише тільки за 5 одиниць в нас заплачено, по причині недофінансування за виконану роботу за безоплатні перевезення пасажирів. Нам замовник завинив два мільйони сто п"ять тисяч. Як тільки ті кошти будуть нам повернуті, ми зможемо оплатити за ті 12, які ми встановили і ще продовжити довстановлювати на інших – до 54 одиниць.

Автоматизовані системи оголошення зупинок планують встановити і у маршрутках міста. Проте, на таку пропозицію міського голови перевізники відгукуються не активно через затратність. Тому, пропонує Віталій Васильків, у маршрутних таксі можна встановити лише озвучення. Це буде дешевше для перевізників і зручніше для пасажирів.