Головна благоустрій У тернопільських парках уже підрізають дерева

У тернопільських парках уже підрізають дерева

314

У Тернополі уже підрізають дерева. Роблять це, аби омолодити їх, пояснюють в об'єднанні парків, культури та відпочинку міста. Запевняють: все законно і погоджено з Державним управлінням екології в Тернопільській області. Омолоджують лише дерева м'яких порід, які можуть відновлюватись і пускати нове гілля – це липа, тополя та верба.

Цим тополям, що прикрашали острівець Чайка у парку імені Тараса Шевченка, більше 40 років. Свого часу їх посадили для того, аби вони забирали зайву вологу з грунту. Одне дерево поглинає 500 літрів води на день. У час, коли тополі садили, місцевість була болотяна, а рослини її висушували. Зараз такої потреби нема, кажуть в об'єднанні парків, культури та відпочинку Тернополя. Навпаки, старі дерева нерідко становлять небезпеку для тернополян, падаючи просто на дорогу, а тополиний пух завдає чимало неприємностей тим, у кого алергія. Шкоди флорі міста – жодної, обрізані липи, верби та тополі з часом відновлюються і випускають нове гілля. Як приклад, директор об'єднання парків, культури та відпочинку міста Василь Романюк показує дерева, які омолоджували минулого року.

– В нас біля Чайки є місця, де дерева вже повисихали. В цих місцях хочемо запропонувати міському голові, щоби  в період двомісячника благоустрою посадити нові дерева, але попередньо треба погодити із дендрологами про грунти чи дозволяють садити, наприклад, ялівець звичайний, туя, чи ялина срібляста, або звичайна. Поміж цими деревами в проміжках, де вони повисихали, будем робити метр на метр ями чи канави, засипати свіжим чорноземом, – розповідає директор об'єднання парків, культури та відпочинку Тернополя Василь Романюк.

Верби, липи і тополі зрізують до розмірів трьох – чотирьох метрів для того, аби вони не заважали росту молодих саджанців. Одночасно роботи з омолодження проводять у парках Топільче, імені Шевченка та Національного Відродження. Зрізані стовбури дерев намарно не пропадають: їх продають, а гроші використовують на розвиток парків.

– Крони ми продаємо підприємцям, всім бажаючим, оплачують гроші через банк. А гілля, в нас є одна котельня в Тернополі в мікрорайоні Пронятин, і ці гілля ми переробляємо на щипу і цю щипу віддаємо на котельню для опалення будинку культури і школи мікрорайону Пронятин, – каже Василь Романюк.

Омолоджувати дерева можна в період, коли вони не мають листя: з 15 жовтня до 15 квітня. Цього року, каже Василь Романюк, підрізати крони, схоже, будуть недовго, адже, за пронозами синоптиків, весна прийде рано.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here