додому надзвичайне У Тернопільському ставі близько третьої ночі втопився чоловік (оновлено, відео)

У Тернопільському ставі близько третьої ночі втопився чоловік (оновлено, відео)

461

У Тернопільському ставі втопився чоловік. Близько третьої ночі рятувальникам повідомили, що в районі центрального причалу на ставі тоне людина. Оперативники з надзвичайних ситуацій одразу виїхали на місце події, проте нікого там не знайшли.

Працівники рятувально-водолазної служби сьогодні продовжили пошуки. Рятувальники вкотре закликають не виходити на лід. Проте, рибалки, принаймні на Тернопільському ставі, на таке попередження не дуже зважають.

Працівник розважального комплексу "Максим" не на камеру розповідає: пів на третю ночі, почув крики людини в районі центрального причалу Тернопільського ставу. Чоловік просив допомогти, а далі очевидці почули булькотіння, вони одразу ж зателефонували в міліцію та державну службу з надзвичайних ситуацій. Рятувальники за 6 хвилин приїхали  на став. За допомогою катамарана намагалися добратися до місця, але через тонкий лід самі провалювалися. На той момент чоловіка не знайшли. Пошуки вже сьогодні продовжили працівники рятувально-водолазної служби Тернопільщини.

Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільщини: "На даний момент ми чекаємо транспорт, щоб погрузити дюралієвого човна, бо на надувному дуже небезпечно погрузити водолаза. Можна його об кригу пробити і разом з тим всім піти під воду".

Близько 13 працівники рятувально-водолазної служби дістали труп чоловіка.

Попри те, що товщина криги на Тернопільському ставі небезпечна – 2 сантиметри – охочих порибалити на Тернопільському ставі не бракує. Михайло Григорович вже кілька днів рибалить на Тернопільському озері, чоловік каже  якби не тридцятирічний досвід риболовлі, на кригу не ступив би ногою.

Михайло Григорович, рибалка: "Немає такої людини, що не боїться, боїться, але все одно йде. Заради чого? Посидіти на льоду, відпочити, ось заради чого ми йдемо, не заради риби".

Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільщини: "Так як і ми рятувальники, так і органи державної влади, немають ніяких юридичних прав щоб взяти тих рибалок і їх прогнати з криги. Це людина кожна вибирає і відповідає за своє життя. Вже коли стається трагедія, тоді починають звинувачувати і міліцію, що не нагнала, і рятувальників, що не врятували чи вчасно не приїхали. Але найбільш небезпечно, що діти дивляться, що дорослі виходять на кригу і собі виходять і в цей момент ми маємо дуже багато випадків".

Михайло Григорович: "Ми дітей застерігаємо, навіть якщо вони от сюди виходять ми їх застерігаємо, щоб вони не йшли сюди".

В грудні на Тернопільщині вже сталося три нещасних випадки на воді. З 30 листопада на 1 грудня в селі Плотича Козівського району один чоловік втопився, а іншого з переохолодженням госпіталізували. Ще один випадок трапився 9 грудня в Дністрі, в селі Колодрібка потонула людина 1976 року народження.